Skoč na obsah Skoč na menu

Z valného zhromaždenia Alpe Adria Motorcycle Union v Prahe

Z valného zhromaždenia Alpe Adria Motorcycle Union v Prahe

V piatok 7. júla usporiadal Autoklub ČR mimoriadne valné zhromaždenie v sídle federácie v Prahe, keďže od decembra minulého roku bola motocyklová únia Alpe Adria (AAMU) bez prezidenta a s mnohými problémami ohľadom budúcnosti tohto významného regionálneho združenia pre FIM Europe. AČR pozvalo všetky členské federácie, medzi ktorými nechýbala i SMF - za ktorú sa tohto zhromaždenia zúčastnili prezident SMF Ing. Peter Lazar, viceprezident SMF pre CPM Miloš Baláž a člen ŠK CPM Ing. Peter Kevický.

Hostiteľ tohto stretnutia, prezident AČR Jan Šťovíček, privítal pozvané členské federácie a hostí a navrhol zhromaždeniu, aby požiadalo prezidenta FIM Europe, pána Martina de Graaffa, aby predsedal zhromaždeniu až do zvolenia nového prezidenta.

Na stretnutí bola hodnotená situácia od decembra po súčasnosť, pričom hlavnou myšlienkou je poučiť sa z minulosti, ale hlavne zamerať sa na budúcnosť AAMU v dobrej štruktúre s jasnými pravidlami.

Členovia zvolili za nového prezidenta AAMU Roberta Žikoviča (Chorvátsko).
Z členských federácií (Česká republika, Slovinsko, Taliansko, Chorvátsko, Maďarsko a Slovensko) boli nominovaní podpredseda (Jakub Smrž, AČR) a generálny tajomník (Christian Farinelli, FMI).
O členstvo v únii požiadali tri federácie. Valné zhromaždenie prijalo Srbsko, Bosnu a Hercegovinu a Rumunsko.

Nasledujúce stretnutie je naplánované na júlovom kongrese FIM Europe.

Martin de Graaff, prezident FIM Europe:
„S novou situáciou som nesmierne spokojný. Členovia a hosťujúce federácie diskutovali v priateľskej atmosfére o aktuálnych problémoch, predstavili riešenia a budúce plány pre AAMU. V nasledujúcich mesiacoch predstavia federácie jedného člena správnej rady pre každú federáciu. Želám novému manažmentu a členom správnej rady veľa úspechov.“

alpe-adria-prague_2020.jpg

Zdroj: roadracing.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok