Skoč na obsah Skoč na menu

Sezóna EaR SMF 2020 -kalendár a novinky

Sezóna EaR SMF 2020 -kalendár a novinky

Disciplínu EaR SMF čaká v roku 2020 na Slovensku už 26.športová sezóna. Kalendár seriálu MM SR, Slovenského pohára a pohára SMF je tento rok naozaj bohaty. Zahŕňa celkom 10 podujatí endura a country crossu.

Sezóna štartuje už tradične Borským MIkulášov (28.-29.3.2020), kde sa sukutoční dvojdňové ENDURO podujatie. Jazdiť sa bude systémom tzv. skráteného endura, kde sa ide na dva štarty (dopoludnia, popoludní) s dvoma testami a so servisom v depe.
Po endure v pieskovom Borskom Mikuláši sa uskutoční druhé podujatie country crossu 18.-19.4.2020 v Skýcove . Nsledovať bude opäť skrátené enduro v Lišove (2.-3.5.2020) a potom je do kalendára zaradené klasické enduro podujatie v Maďarskom Béry (16.-17.5.2020). Tu budú štartovať len jazdci tried MM SR a SP, nakoľko podujatie sa ide v rámci majstrovstiev Európy enduro. Triedy kategórie hoby teda v Béry neštartujú. Na konci mája sa uskutoční tretie skrátené enduro v Morovne (30.-31.5.2020) a o necelý mesiac sa presunieme na východ Slovenska do Kavečian, kde je naplánované klasické enduro podujatie pre všetky kategórie a triedy disciplíny EaR SMF.  Nasleduje v prvý júlový víkend (4.-5.7.2020) ďalšie enduro podujatie v Maďarsku - Parád. Oproti Béru tu budú štartovať všetci, t.j. triedy MM SR, SP i kategórie hoby. V polovici júla (18.-19.7.2020) tohtoročný seriál podujatí disciplíny EaR pokračuje tradičným dvojdňovým country crossom v Žaškove, po ktorom nasleduje dlhšia prestávka, počas ktorej sa uskutoční o.i. i medzinárodná šesťdňová v Taliansku (31.8.-5.9.)
Náš seriál pokračuje až koncom septembra 19.-20.9.2020 enduro podujatím v Gelnici. Záverečné podujatie tohtoročného seriálu jednotlivcov je v kalendári naplánované na 10.10.2020 v Lehote pod Vtáčnikom (1 dňový country cross jednotlivcov), ktoré je spojené už tradične s nedeľňajším šampionátom v country crosse dvojíc (11.10.2020).

Novinkou sezóny 2020 je premenovanie kategórie MM SR veterán na MM SR senior a Pohára SMF super veterán na Pohár SMF super senior. Taktiež dochádza k zmene v súťaži Quadov. Triedy Q1 a Q2 pôjdu v rámci podujatí country crossu a v rámci reg.pohára Enduro cup stred svoj medzinárodný majstrovský seriál a spolu s nimi je vypísaná i nová trieda Slovenského pohára a to Q junior. Seriál MM SR quad a SP quad je zložený zo siedmych podujatí - viď predchádzajúci článok venovaný čisto quadom v rámci EaR podujatí. 

Ako sme už vyššie spomínali, okrem seriálu MM SR+SP+Pohár SMF sa v sezóne uskutoční i seriál podujatí Enduro cup stred, ktorý zahŕňa 6 podujatí. Kompletný kalendár EaR SMF 2020 je zverejnený i s podujatiami ďalších disciplína SMF na stránke https://www.smf.sk/smf-kalendare/ . Na uvedenej stránke je zverejnený kalendár po disciplínach SMF a taktiež prehľadný kalendára po mesiacoch.

Prípadné zmeny v kalendári budú včas zverejňované na web stránke SMF a jazdcom - držiteľom licencie EaR SMF, budú oznámené prostredníctvom e-mailovej pošty. Upresnenie formátu podujatia, časový harmonogram a bližšie informácie k miestu konania podujatia budú zverejňované vždy mesiac pred termínom uskutočnenia podujatia prostredníctvom zvláštnych ustanovení na stránke https://www.smf.sk/enduro-a-relly-zvlastne-ustanovenia/.

V súčasnej dobe je možné rezervovať si štart.čísla na sezónu 2020 prostredníctvom on-line nominačky na stránke https://www.smf.sk/enduro-a-relly-nominacna-listina/. Novinkou tohto roku je e-mailové potvrdenie pridelenia št.čísla, ktoré jazdcovi príde do jeho e-mailovej schránky následne potom, ako je požadované číslo potvrdené ( svieti na modro). Tento e-mail príde len jazdcovi ktorý si pri vypisovaní on-line formulára v nominačnej listine alebo vo formulári žiadosti o licenciu SMF uviedol svoju e-mailovú adresu.

Upozorňujeme, že i v sezóne 2020 bude prebiehať on-line systém prihlasovania sa na jednotlivé podujatia, obdobne ako v predchádzajúcich športových sezónach.  

Prípadné otázky ohľadne podujatí EaR SMF radi zodpovieme na sekretariáte SMF.

 

Image0049.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok