Skoč na obsah Skoč na menu

Aj žarnovickej plochej dráhe ostáva len čakať....no stále je na čo

Aj žarnovickej plochej dráhe ostáva len čakať....no stále je na čo

Celosvetový problém so šírením vírusového ochorenia COVID-19 ovplyvnil život aj na Slovensku. Každý deň prichádzajú ďalšie a ďalšie opatrenia zo strany vlády obmedziť šírenie vírusu, pričom jedným z prvých bolo zrušenie akýchkoľvek športových akcií. Týka sa to prirodzene aj žarnovickej plochej dráhy.

Ako naschvál, práve v tomto období sa počasie natoľko umúdrilo, že aj žarnovická dráha po niekoľkých snahách v predošlých týždňoch zo strany SC Žarnovica, má veľmi blízko k zjazdnosti. Jeden, či dva dni prác a už v túto stredu sa mohli Žarnovicou rozozvučať pre ňu najtypickejšie motory plochodrážnych špeciálov. Namiesto toho pre zamedzenie šírenia sa koronavírusu, musel klub zrušiť už dlhšie plánovanú brigádu - zakladanie nafukovacích mantinelov a ďalšie brigády, ktoré mali za cieľ nielen upraviť dráhu do zjazdného stavu, ale aj vylepšovať okolie dráhy a pohodlie divákov. 

Samozrejme ide iba o šport a dôležitejšie sú veci súvisiace so zdravým, dokonca životom ľudí, no aj plochodrážne oko a plochodrážne srdce môže byť o to viac smutnejšie, že treba čakať..... Nikto nevie dokedy. Minimum dva týždne... No reálnejšie to vyzerá na oveľa viac tých týždňov. Ostáva dúfať, že tak ako sa dočkáme zvládnutia a zamedzenia šírenia sa koronavírusu, dočkáme sa ešte plnohodnotnej plochodrážnej sezóny 2020. Veď tá má mať pre žarnovickú plochú dráhu špeciálnu príchuť v podobe najvýznamnejších pretekov v jej histórii - Grand Prix Challenge. Prípravy, síce trochu obmedzené vzniknutou situáciou, no stále prebiehajú. Zatiaľ sa nerušia ani májové preteky. Dokonca sa stále darí viac a viac zlepšovať štartovnú listinu na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska. Je tomu len pár dní, kedy do nej pribudlo v celom svete uznávané meno ukrajinského pretekára s ruskými koreňmi, ktorého gro pretekárskej činnosti je v Poľsku. Alexander Loktajev je typ pretekára, ktorý to dokáže rozbaliť a reálne môže aj on ohroziť Maťa Vaculíka v honbe za tretím slovenským titulom. Dúfame, že aj ich súboj si budeme môcť 10. mája pozrieť na našej dráhe.

draha3.jpg
   Žarnovická plochá dráha v súčastnosti

draha4.jpg
   Deň práce s grédrom a deň valcovania a mohlo sa jazdiť

msr26.jpg
   Maťovi pribúdajú ďalší a ďalší kvalitní súperi v boji o slovenský titul

Zdroj: speedwayclub.sk

 

draha3.jpgdraha4.jpgmsr26.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok