Skoč na obsah Skoč na menu

Kalendár MXGP po radikálnych zmenách, zmeny aj v seriáloch ME EMX 2020

Kalendár MXGP po radikálnych zmenách, zmeny aj v seriáloch ME EMX 2020

Veľmi nepriaznivá situácia so šírením koronavírusového ochorenia má o. i. veľký vplyv na takmer všetky športové podujatia, motocyklový šport nevynímajúc. Radikálnymi zmenami prešiel i tohtoročný kalendár majstrovstiev sveta v motokrose MXGP 2020. Všetky aprílové a májové podujatia tohtoročnej svetovej motokrosovej sezóny boli preložené, alebo zrušené.

Aktuálny kalendár svetového šampionátu MXGP+MX2 je zverejnený v kalendári FIM na stránke https://www.smf.sk/smf-kalendare/  alebo priamo na  oficiálnej stránke šampionátu https://www.mxgp.com/ . 

V súvislosti s týmito zmenami v MXGP došlo k značným zmenám i kalendári seriálov majstrovstiev Európy v motokrose. Triedy EMX125, EMX2T a EMX Open sa idú v rámci podujatí majstrovstiev sveta a tak jednotlivé úpravy podujatí MS sa automaticky odzrkadlili do zmien v týchto triedach. Radikálna úprava je i seriáli  zónových ME mladých motokrosových talentov EX65/EMX85.  Najviac zmien k 20.3.2020 zaznamenala naša severozápadná zóna, v ktorej sú už tri podujatia z päťdielneho seriálu zrušené ( Holandsko, Dánsko, Belgicko). Štvrté podujatie by sa malo uskutočniť 23.-24.5.2020 u nás vo Veľkých Uherciach, avšak i tento termín bude závisieť od vývoja situácie s ochorením COVID-19. Motokrosová komisia FIM Európa hľadá z daného stavu to najlepšie východisko a riešenie  - hľadá prípadné náhradné termíny a miesta uskutočnia zrušených jednotlivých podujatí.

Taktiež bola zverejnená zmena termínu uskutočnenia európskeho motokrosu národov a ženského motokrosu európskych národov. Podujatie, ktoré sa malo pôvodne uskutočniť 11.10.2020, sa teraz uskutoční 1. novembra na Sardínii  na populárnej trati Riola Sardo. Táto zmena bola vykonaná s cieľom zosúladiť súčasné zmeny v kalendári majstrovstiev sveta MX ( zmena podujatia MXGP v Španielsku, kde sa ide i záverečné podujatie ME EMX125, ako aj záverečné kolo MS v motokrose žien.

Všetky zmeny v kalendároch ME sú zverejnené na stránke https://www.smf.sk/smf-kalendare/. Tu nájdete úpravu kalendárov FIM Európa všetkých disciplín motocyklového športu.

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok