Skoč na obsah Skoč na menu

Otvorenie vonkajších športovísk - usmernenie hlavného hygienika

Otvorenie vonkajších športovísk - usmernenie hlavného hygienika

Od stredy 22.4.2020 sa v rámci prvej fázy uvoľňovania opatrení v súvislosti s koronavírusovým ochorením môžu otvoriť vonkajšie športoviská a to za dodržania stanovených podmienok. Na stránke Úradu verejného zdravotníctva bolo zverejnené usmernenie k predmetnému prvému kroku oživenia Slovenska.

V zmysle už zverejnených informácii a tohto usmernenia je možné od 22.4.2020 otvoriť vonkajšie športovisko za doržania nasledovných podmienok:

  • vonkajšie športoviská pre bezkontaktný šport,
  • bez otvorených šatní, WC, bazénov a ďalších vbútorných priestorov,
  • bez prítomnosti obecenstva.

Ďalej sa prevádzkovateľom športovísk nariaďuje dodržiavania prijaté hygienické opatrenia - vstup a pobyt v prevádzke (vo vonkajších aj vnútorných priestoroch) umožniť len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka, atď.), minimalizovať počet osôb prítomných na športovisku.

Podmienky využívania jednotlivých športovísk, za doržania uvedených opatrení, po ich prijatí  doporučujeme zverejniť pri vstupe na športovisko.

Kompletné usmernenie Úradu verejného zdravotníctva nájdete TU. 

Na základe uvedeného je možné v motocyklovom športe otvoriť pre tréningovú prípravu oficiálne okruhy - motokrosové trate, kartingové okruhy, plochodrážne štadióny, pričom sa doporučuje regulovať počet trénujúcich jazdcov a ich doprovody. Doporučuje sa rezervácia jazdcov na tréning v určenú hodinu a dohodnutý časový úsek a bezpodmienečne bez účasti divákov. Nedoporučuje sa organizovať hromadné tréningy nakoľko tu je väčší predpoklad prípadných zranení a vzájomného kontaktu medzi jazdcami, čím by sa ohrozilo nielen zdravie športovcov, ale v dnešnom komplikovanom čase by sme zbytočne zaťažili naše zdravotníctvo.  


UPOZORNENIE PRE JAZDCOV: Upozorňujeme všetkých jazdcov SMF, že otovrenie vonkajších športovísk od 22.4.2020 je DOBROVOĽNÉ. Prevádzkovateľ takého športoviska nie je povinný svoje zariadenie otvoriť. Preto doporučujeme - ak chcete ísť trénovať na niektorú z motocyklových tratí, je potrebné sa vopred telefonicky alebo mailom spojiť s majiteľom/prevádzkovateľom a preveriť si možnosť trénovania a podmienky prípadného tréningu.

Môže sa stať, že niektoré zariadenia budú i naďalej uzatvorené.

POZOR: Zákaz organizácie športových podujatí a hromadných podujatí (hromadných tréningov, kempov, sústredení) je stále v platnosti až do odvolania!

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok