Skoč na obsah Skoč na menu

Sezóna plochodrážnych podujatí v Čechách začne už o mesiac

Sezóna plochodrážnych podujatí v Čechách začne už o mesiac

V rámci rôznych fáz povoľovania prísnych opatrení, ktoré výrazne zasiahli v posledných mesiacoch do našich životov, dochádza aj k pozvoľnému rozbiehaniu športového života. V motocyklovom športe na Slovensku sa už pilne trénuje na viacerých motokrosových dráhach, otvorený na tréningy je aj Slovakiaring a ďalšie športoviská, naopak trénovať sa zatiaľ nemôže v Žarnovici. V Čechách dokonca už od júna môžu organizovať niektoré podujatia, ktoré budú mať ohraničenú návštevnosť.

V Žarnovici sa síce nakrátko ozvali plochodrážne motory, no išlo len o dva krátke tréningy Martina Vaculíka predtým, než odcestoval do Poľska. Oba tréningy mali silný ohlas nielen medzi fanúšikmi, ale aj médiami, keď hneď tri zo štyroch celoštátnych televízií vyslali do Žarnovice svoje kamery a naše mestečko sa tak opäť dostalo do športových správ na RTVS, Markíze a TA3. Bohužiaľ zatiaľ stále platí zákaz trénovania pre ostatných jazdcov SC Žarnovica, ktorý vydala žarnovická samospráva.

Naproti tomu v Čechách prebehla zmena kalendára a prvé preteky na plochej dráhe v sezóne 2020 zorganizujú 3. júna v Pardubiciach a podobne ako ďalšie tri preteky, pôjde o Prebor ČR jednotlivcov, v ktorom sú prihlásení aj pretekári SC Žarnovica. Čo sa týka účasti našich juniorov, všetko závisí v prvom rade na podmienkach hraničného prechodu, nakoľko momentálne to nie je možné bez povinnej karantény. Ako sa situácia vyvinie ukážu najbližšie dni a týždne. Veríme, že naši pretekári sa dovtedy dostanú na žarnovickú dráhu, aby sa pripravili na ostrý úvod sezóny.

3.6. - Prebor - Pardubice

14.6. - Prebor - Plzeň

18.6. - Prebor - Slaný

23.6. - Prebor - Praha

pretekari.jpg

zdroj: speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok