Skoč na obsah Skoč na menu

Zrušený seriál IRRC aj Classic TT a Manx Grand Prix na ostrove Man

Zrušený seriál IRRC aj Classic TT a Manx Grand Prix na ostrove Man

Z dôvodu stále prebiehajúcich problémov spojených s vývojom pandémie vírusu SARS CoV-2 sa usporiadatelia International Road Racing Championship rozhodli pre tento rok zrušiť celý šampionát.

Všetci jazdci už o tejto skutočnosti boli informovaní, a to napriek stále existujúcej šanci pretekať v českých Hořiciach a nemeckom Frohburg. Ak sa v auguste v Hořiciach pôjde, jazdci z permanentnej listiny IRRC 2020 budú o tejto skutočnosti informovaní a budú môcť nastúpiť k pretekom, body sa im však udeľovať nebudú.

Rovnaká možnosť platí aj pre nemecký Frohburg, ale tu ešte nie je definitívny termín podujatia. Jeden z variantov totiž hovorí, že podujatie Grand Prix Nemecka bude na okruhu Sachsenring preložené na 19.-20. septembra, čo je aktuálny termín pretekov vo Frohburgu. Ak sa tak stane, preložia usporiadatelia preteky na prírodnej trati na víkend 3.-4. októbra 2020.

Veľmi zlá správa dorazila z ostrova Man. Potom, čo bola kvôli pandémii koronavírusu zrušená tohtoročná Tourist Trophy Isle of Man, boli tiež zrušené tohtoročné preteky Classic TT a Manx Grand Prix, ktoré sa mali ísť medzi 22. augustom až 4. septembrom 2020.

Peter Maddocks – predseda Manx Motor Cycle Clubu: „Vláda sa nás, ako organizátorov pretekov spýtala, či sme si istí, že sa akcia môže tento rok uskutočniť čisto z logistického a prevádzkového hľadiska. Hoci sme si boli istí, že dokážeme poskytnúť personál na organizovanie pretekov, nemožno zabezpečiť situáciu okolo ostatných kľúčových zamestnancov, ako sú maršali a zdravotníci. Okrem toho by mohol nastať problém s infraštruktúrou a vybavením, ktoré by sa nemuseli včas dostať na ostrov Man. Zohľadnili sme aj úroveň tréningov pred podujatím, ktoré by sme jazdcom museli umožniť, aby účinne zvládli jedinečnú výzvu, ktorú predstavujú preteky na Mountain Circuit. Všetky tieto faktory boli zvážené a nakoniec tvorili základ rozhodnutí, že z prevádzkového hľadiska musela byť tohtoročná udalosť zrušená. Aj keď sme všetci v neistých časoch, klub sa teší na návrat na Mountain Circuit v roku 2021.“

manxgp-2020.jpg

Zdroj: IRRC a The Isle of Man Classic TT Races

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok