Skoč na obsah Skoč na menu

Projekt SADA - výživové doplnky

Projekt SADA - výživové doplnky

Antidopingovú agentúrú SR (SADA) poznáte predovšetkým ako organizáciu, ktorá sa zaoberá hlavne dopingovými kontrolami a zakázanými látkami v športe. Vzhľadom na svoje skúsenosti zo vzdelávacích seminárov a konzultácií sa SADA rozhodla spustiť vzdelávací program so zameraním na výživové doplnky, v rámci ktorého chce športovcom ponúknuť stručný prehľad, ako výživové doplnky fungujú a predovšetkým, na čo sú určené.

Každý mesiac bude SADA pripravovať sériu článkov o konkrétnych doplnkoch. Ako prvé sú iónové nápoje. Áno, čítate správne, po slovensky hovoríme o iónových, a nie iontových nápojoch. S touto skupinou výživových doplnkov sa naozaj stretol asi každý športovec. A napriek tomu, nie každý vie, aké druhy týchto nápojov existujú a čo všetko obsahujú. Je tiež dôležité porozumieť, aký je rozdiel medzi hypotonickým, izotonickýmhypertonickým „ionťákom".

Ak Vás uvedená téma a prerokovávaná problematika zaujala, bližšie informácie získate v nižšie publikovaných materiáloch alebo priamo na web stránke Slovenskej antidopingovej agentúry. Autormi týchto materiálov sú Ing. Tomáš Pagáč, PhD (biochémia STU, pracovník SADA) a PharmDr. Kristián Slíž (farmaceutická fakulta UK).

Materiál o iónových nápojoch nájdete tu 

Informácie ohľadom rizík spojených s užívaním výživových doplnkov nájdete tu 

Zdroj: https://antidoping.sk/

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok