Skoč na obsah Skoč na menu

Majstrovstvá sveta speedway mládeže 2020 zrušené!

Majstrovstvá sveta speedway mládeže 2020 zrušené!

FIM, promotér One Sport a Nemecká federácia motoristického športu (DMSB) s miestnym organizátorom MSC Cloppenburg  s poľutovaním oznámili zrušenie tohtoročných Majstrovstiev sveta mládeže na plochej dráhe ( Speedway Youth World championship). Šampionát sa ruší z dôvodu obmedzení, ktoré zaviedla nemecká vláda v súvislosti s pandémiou koronavírusu. V Nemecku sú do konca augusta zrušené všetky hromadné športové a kultúrne podujatia.

Majstrovstvá sveta mládeže na plochej dráhe sa mali v roku 2020  konať výlučne v nemeckom meste Cloppenburg. Dve semifinále a finále sa mali uskutočniť v termíne 31. júla-1. augusta 2020. 
Pri tomto zložitom rozhodnutí sa venovala náležitá pozornosť skutočnosti, že jazdci, ktorí majú súťažiť na tomto čampionáte z mimo Európskych krajín sa nemusia do dejiska vôbec dostať. Navyše, podujatie sa nemohlo preložiť na iný termín po auguste, pretože veľa jazdcov vo veku od 13 do 17 rokov sa vráti do škôl,a preto sa usúdilo, že ich vzdelávanie zostáva absolútnou prioritou.

Tak ako pri ďalších FIM majstrovstvách je potrebné zorganizovať jednotlivé seriále, ktoré by boli spravodlivé voči všetkým stranám a žiadnym spôsobom neznevýhodňovali zahraničných jazdcov kvôli prebiehajúcej situácii.

Počas celého procesu rozhodoviania bola kľúčovým faktorom bezpečnosť všetkých strán zúčastnených na týchto MS  speedway mládeže, plus potreba dodržiavať pokyny vydané príslušnými vládnymi zdravotnými orgánmi.

Aj keď takéto rozhodnutia sú vždy sklamaním, najmä pre jazdcov, FIM a promotér One Sport budú v roku 2021 naďalej spolupracovať na zabezpečení silného šampionátu.

 

Zdroj: fim-live.com

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok