Skoč na obsah Skoč na menu

Majstrovstvá sveta MX Sidecar a Junior sú pre rok 2020 zrušené

Majstrovstvá sveta MX Sidecar a Junior sú pre rok 2020 zrušené

Súčasná svetová pandemická siutácia neutícha a šírenie tejto nákazy je príčinou rušenia mnohých (nielen) motocyklových podujatí. Zatiaľ čo u nás sa o chvíľu pravdepodobne začne s ako-takou sezónou, v kalendári športovej sezóny medzinárodnej motocyklovej federácie FIM boli zrušené ďalšie podujatia. Súčasťou tohtoročného kalendára FIM nebude seriál majstrovstiev sveta v motokrose "sajdiek" a ani majstrovstvá sveta v motokrose juniorov.

FIM a promotér majstrovstiev sveta MX Sidecar Apo Multimedia pri zložitom rozhodnutí zrušenia seriálu MS Sidecar starostlivo zvážili skutočnosť, že veľká väčšina podujatí v kalendári 2020 bola už zrušená z dôvodu prebiehajúcej pandémie a že neexistuje žiadna záruka, že by bolo možné spustiť sezónu s pár pretekmi, ktoré v kalendári ostali. Skôr, než čakať a nechať všetkých v neistote, sa obe strany dohodli zrušiť tohtoročný seriál a radšej sa zamerať a začať s tvrdou prípravou na sezónu 2021.

csm_Round_One_of_the_2019_FIM_Sidecar_Motocross_World_Championship_-_Lommel__Belgium__BEL_-06-07_April_a66c743b6b.jpg

Momentálna situácia s koranírusovým ochorením vo svete prinútila promotéra Infront Moto Racing spolu s FIM zrušiť i plánované majstrovstvá sveta Juniorov, ktoré sa mali pôvodne konať 8. a 9. augusta v gréckom Megalopolise. 

Majstrovstvá sveta juniorských kategórii 65cc, 85cc a 125cc sa organizujú pre mladých jazdcov z celého sveta, to znamená, že toto podujatie nemohlo byť presunuté (mimo august), pretože jazdci vo veku od 10 do 17 rokov sú školopovinní a po lete sa opäť vrátia do škôl (vzdelávanie zostáva absolútnou prioritou).

Promotér Infront Motoracing sa teší na rok 2021, keď bude už (dúfajme) svet v poriadku a budeme svedkami ešte viac dramatickejších a nadupanejších majstrovstiev sveta juniorov!

csm_START-125-MOTOCROSS-JUNIOR-ITA-2019_2221febdc4.jpg

Zdroj: FIM

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok