Skoč na obsah Skoč na menu

MX SMF v sezóne 2020 - info ŠK MX SMF

MX SMF v sezóne 2020 - info ŠK MX SMF

Športová komisia MX SMF ihneď po uvoľnení organizácie športových podujatí na svojom zasadnutí vo štvrtok 4.6.2020 prerokovala možnosť reštartu motokrosovej sezóny SMF 2020. Situácia však nie je priaznivá. Stanovený počet účastníkov hromadných podujatí, ktorý má byť do konca júna tohto roku 500 osôb (jazdci, doprovod, organizátori, diváci) prakticky neumožňuje organizátorom pripraviť motokrosové podujatie. Športová komisia sa danou situáciou zaoberala a v súčasnej dobe rokuje s jednotlviými organizátormi za účelom aktualizácie kalendára MX SMF 2020 s tým, že v mesiaci jún sa neuskutoční žiadne motokrosvé podujatie, začíname až v júli 2020.

Pandémia koronavírusového ochorenia postihla šport celosvetovo. V motokrose sú už zrušené MS MX juniorov, kalendárov MS MX GP sa neustále upravuje a ohrozený je i tohtoročný motokros národov vo Francúzsku. Všetci hľadajú možné cesty záchrany aspoň časti podujatí a obdone je to i s motokrosom na Slovensku.

Športová komisia na svojom zasadnutí prerokovala viacero možností ako spustiť a uskutočniť tohtoročnú MX sezónu SMF. Do úvahy sa brala i vyhliadka navýšenia počtu účastníkov na hromadných športových podujatiach od 1.7.2020 na 1000 osôb. Aj toto navýšenie je pre naše motokrosové podujatia veľmi nízke. SMF v týchto dňoch, spolu s ďalšími športovými zväzmi vstupuje do rokovaní s kompetentnými orgánmi ohľadne možnosti prehodnotenia tohto počtu účastníkov, resp. odsúhlasenia manuálu pre organizáciu našich podujatí a to hlavne s ohľadom na ochranu organizátorov pred prípadnými sankciami pri nedodržaní niektorých z opatrení ( nie vlastnou vinou, ale vinou nedisciplinovanosti účastníkov podujatí). 

Po zohľadnení všetkých argumentov a hlavne i s ohľadom na finančnú situáciu promotéra a organizátorov, kedy hlavným príjmom pre nich bolo vstupné, plus súčasná prakticky nulová možnosť získať partnera na podujatie, ŠK MX rozhodla, že sa tento rok seriál Medzinárodných majstrovstiev SR MX OPEN neuskutoční. 

Komisia pre sezónu 2020 pripravuje 6-7 dielny seriál Slovenského pohára v motokrose, pričom začiatok tohto seriálu by bol v mesiaci júl 2020. V súčasnej dobe ŠK MX rokuje s jednotlivými organizátorskými klubmi o podmienkach organizácie podujatí tohto seriálu a v čo najkratšom čase zverejní celkovú skladbu seriálu -  termíny a ďalšie podmienky.

Okrem toho pripravujeme 4 dielny seriál dvojdňových sústredení pre deti a mládež (sobota-nedeľa), pričom v nedeľu sa vždy uskutočnia kontrolné pohárové preteky tried MX50, MX65, MX85. Uvedené sústredenia budú lokalizované na naše najlepšie motokrosové trate. Predpokladáme, že v priebehu budúceho týždňa bude kalendár týchto sústredení zverejnený.

V sumáre bude tohtoročná "krízová" MX sezóna SMF pozostávať z 6-7 podujatí Slovenského pohára + 4 dielneho seriálu sústredení mládežníckych tried.

Bližšie informácie budú zverejnené  ihneď po ukončení rokovaní s organizátormi a po zosúladení termínov podujatí s kalendárom EaR a kalendárom podujatí v susednej ČR. Pevne veríme, že to bude v čo najkratšom čase (v priebehu budúceho týždňa).

 

"AJ TERAZ JAZDÍME SPOLU!"

MX_kind.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok