Skoč na obsah Skoč na menu

Emil Krchňavý zahájil sezónu na Jarnej cene Brna

Emil Krchňavý zahájil sezónu na Jarnej cene Brna

Slovenský motocyklový pretekár Emil Krchňavý sa cez víkend zúčastnil Jarnej ceny Brna, ktorá bola úvodným podnikom tohtoročného seriálu majstrovstiev ČR na prírodných okruhoch ČAMS. Po prvý raz sa chcel na pretekoch predstaviť nielen v triede nad 600 cm³, ale aj v triede Twin.

Emil Krchňavý:
"Jarná cena Brna 2020 je konečne minulosťou. Na prvé tohtoročné preteky som sa veľmi tešil, a zároveň zodpovedne pripravil, no súhra mnohých okolností ma tento víkend úplne vyradila z hry.
Vo štvrtok príjazd do Brna, kde ma už čakal Twin, no zbytok tímu dorazil až v piatok poobede, pre poruchu na dodávke.
Štvrtkový večer bol teda One man show, v daždi rozbaliť depo, pripraviť dve motorky, administratívna a technická prebierka a o 02:30 spať…
V piatok od rána pršalo, do prvého voľného tréningu som vyšiel na Twine, no ukázalo sa že táto motorka má úplne nefunkčný podvozok, takže nemalo ďalej zmysel v triede Twin pokračovať. Hneď po Twine som skočil na litra, kde sa počas tréningu husto rozpršalo.
Do druhého tréningu som išiel už iba na litri, išlo sa na vode a konečne som sa trochu dostával do rytmu, s časmi cca 2:30 to stačilo na 14. miesto.
Poobede sa počasie trochu umúdrilo, do tretieho tréningu som vyrazil na intermediate pneumatikách, no trať medzičasom úplne vyschla a tieto pneumatiky po troch kolách stratili grip. V šiestom kole sa mi začal prehrievať motor, čo spôsobil nejaký letiaci kameň ktorý mi prerazil chladič. Takže piatkový večer som strávil opäť s náradím v rukách, no našťastie sa podarilo chladič zalepiť.

Sobotné kvalifikácie sa išli za krásneho počasia, no od prvého kola Q1 som zápasil s brnením v prstoch pravej ruky, ku koncu kvalifikácie som už vôbec necítil končeky prstov a kvôli tomu robil chybu za chybou. Do Q2 sme urobili nejaké zmeny nastavenia, podarilo sa malý kúsok zrýchliť, no stále som bojoval s brnením v prstoch a k tomu úplne odišla predná pneumatika a mne sa začali vynárať spomienky na minuloročný pád v Schwantzovke, čo ma úplne psychicky rozhodilo. Nestačilo to na nič iné ako 42. miesto na štartovnom rošte.
Do sobotného sprintrace na 7 kôl sme obuli nové pneu, štart sa vydaril krásne, no od prvého kola som cítil nulový grip na prednom kolese (chybná pneumatika, čo sa potvrdilo aj v nedeľnom warm up-e) a v strese som dokrúžil na 36. mieste. Večer a aj v nedeľu som bol z toho úplne na nervy.

V nedeľu pred pretekmi prišla búrka s krúpami, trať bola úplne mokrá a po zavádzacom kole som zhodnotil, že nemá cenu ničiť ďalší materiál a riskovať pád, tak som sa rozhodol z pretekov odstúpiť.
Takýto príšerný začiatok sezóny je veľkým sklamaním a najradšej by som túto skúsenosť vymazal z pamäte.
Dobrá správa však je že Kawasaki funguje perfektne, a domov sme došli celí a bez zranení."

Správa Emila Krchňavého
Foto: Karel Šoukal a Pavel Salaba
Zdroj: roadracing.sk

 

103287453_262485461527528_3894053044498034089_n.jpg2020-Jarni-cena-patek-229.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok