Skoč na obsah Skoč na menu

Plochodrážna sezóna sa začína!

Plochodrážna sezóna sa začína!

Už niekoľko týždňov sme svedkami pozvoľného uvoľňovania obmedzení ohľadne spoločenského života po celom svete. Rovnako je tomu aj v športe. V Čechách sa už nielen niekoľko týždňov trénuje na plochodrážnych ováloch, ale v stredu sa odjazdili aj prvé preteky. U nás na Slovensku doteraz jazdili iba motokrosári, enduráci, či cestní (v rámci tréningov)...plochá dráha bola jedným z posledných motoristických športov, ktorý sa len minulý týždeň v stredu dostal k slovu na dráhe v Žarnovici. Rozhodnutie z mestského úradu v Žarnovici síce zdržalo plochodrážnikov o niečo dlhšie doma, no nakoniec aj tu zavrčali motory a momentálne nastala fáza plánovania nielen ďalších tréningov, ale už aj pretekov.

Po zverejnení informácie o ďalších uvoľňovaniach obmedzení, ktoré od 1. júla umožňujú organizovať podujatia s účasťou maximálne 1000 ľudí, rozbehol aj Speedway Club Žarnovica rokovania o termínoch tejto sezóny. Po pôvodnom kalendári nezostal kameň na kameni. Jediným pôvodným termínom je 16. august a finále Európskeho pohára do 19 rokov. Ostatné termíny boli presunuté na neurčito.

Snahou klubu je však vyhovieť nielen svojim pretekárom, ale aj fanúšikom a urobiť preteky čo najskôr. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť už na júlové preteky, kedy by sa na našej dráhe mali odjazdiť Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s 20. Memoriálom Ladislava Eliáša a 1. liga. V auguste to bude spomínané finále EP a na september to budú minimálne ďalšie dve podujatia. V súčasnosti sa dolaďujú termíny, keď ešte aj dátumy pretekov majstrovstiev sveta a Európy v podstate nemajú 100% istotu. To isté platí o seriáli Grand Prix, o ktorom sa najprv hovorilo, že sa odjazdí celý, no po ruskej GP odpadla oficiálne aj GP v Cardiffe a v Nemecku. Ostatné ešte stále visia na vlásku, aj keď oficiálne majú svoje termíny. 

Situácia okolo kalendárov a termínov plochej dráhy sa tak mení každým dňom a preto je potrebná dávka trpezlivosti aj zo strany fanúšikov. Viac informácií k žarnovickým pretekom prinesieme začiatkom budúceho týždňa.

ep05.jpg

Zdroj: speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok