Skoč na obsah Skoč na menu

Slovenský mladík trénoval v Liberci

Slovenský mladík trénoval v Liberci

Žarnovickí juniori majú za sebou prvé tréningové koliečka na domácej dráhe a viacerí z nich využili možnosť trénovať aj na českej strane rieky Moravy. Zatiaľ jedinou takou dráhou, ktorá ich privítala boli Březolupy. V piatok a sobotu minulý týždeň však pribudol aj ďaleký Liberec.

"Do Liberca som sa dostal preto, že som chcel nejakú zmenu v trati. Obvolal som celé Čechy, z Liberca mi dali ponuku trénovania na viac dní aj s ubytovaním, čo bolo super a nedalo sa odmietnuť " začal krátke rozprávanie Rasťo Cíferský, ktorého tohtoročný ostrý štart plochodrážnej kariéry zabrzdil koronavírus. "Dráha tu v Liberci je krátka a technická. Je to super na tréning. Mám tu so sebou mechanika Tomáša Brinkača, bez ktorého by to nešlo a Paťa Búriho, ktorý ma trénuje a robí mi aj mechanika, za čo im obidvom veľmi ďakujem. Urobili sme veľký pokrok na dráhe. Zajtra nás čaká ďalší deň trénovania, tak už len nachystať techniku a šup šup zbierať skúsenosti," pochválil sa Rasťo  v piatok večer po prvom tréningu na libereckej dráhe. 

"Večer pred odjazdom do Liberca sme ešte len zakladali motor a o polnoci sme boli zbalení," priblížil okolnosti príprav na cestu do Liberca Patrik Búri. "Vyrážali sme na cestu v piatok ráno o 7.00 hod. zo Závodu pri Malackách. Celou cestou pršalo, tak sme boli z toho dosť nervózni. V Liberci však bolo už dobre. Dobre pripravená dráha dopriala Rasťovi celkom slušnú jazdu. Radami pomohol pán Kollert (šéf libereckého klubu, bývalý pretekár a otec Věroslava Kollerta mladšieho, taktiež bývalého pretekára), ktorý nám zabezpečil doslova domáce podmienky. Rasťo urobil veľký pokrok počas jedného tréningu na malej technickej dráhe (dráha má špecifickú veľkosť 285 metrov), na ktorej bol prvýkrát. Aj touto cestou sa chceme poďakovať pánovi Kollertovi za ústretovosť a pomoc, ktorú si veľmi vážime," uzavrel Patrik.

liberec1.jpg
Zdroj: speedwayclub.sk

 

liberec1.jpgliberec.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok