Skoč na obsah Skoč na menu

Jakub Valkovič a Martin Vaculík otvorili žarnovický plochodrážny účet

Jakub Valkovič a Martin Vaculík otvorili žarnovický plochodrážny účet

V nedeľu 14.6.2020 sa prvýkrát do ostrej akcie dostala dvojica žarnovických plochodrážnikov. Pokým Jakub Valkovič štartoval v Plzni v Prebore jednotlivcov, ktorý sa pre túto sezónu nazýva Pohárom AČR, Martin Vaculík si plnil svoje profesionálne povinnosti v Poľsku, ale blízko slovenskej hranice.

Ako prvý, približne o poldruha hodiny, sa do akcie dostal Jakub Valkovič. Keďže neštartoval v prvom kole Pohára AČR 3. júna v Pardubiciach, musel absolvovať najprv kvalifikačnú jazdu o miesto v štartovnej listine pre šestnásť pretekárov. V nej došiel do cieľa druhý za Janom Macekom pred pražskými začiatočníkmi a získal tak posledné miesto v štartovnej listine hlavných pretekov. Tie mali dvoch veľkých favoritov na víťazstvo. Bez straty bodu vyhral slánsky Eduard Krčmář pred nestarnúcim štyridsiatnikom z Prahy Josefom Francom. 

Slovenský pretekár, ktorý štartuje tento rok naposledy ako junior, sa dostal prvýkrát na štart v jazde s poradovým číslom štyri. Jej víťazom sa stal pražský mladík Daniel Klíma pred skúseným pardubických Hynkom Štichauerom a našim Jakubom Valkovičom a Janom Macekom, ktorý nakoniec jazdu nedokončil. Vo svojej druhej jazde opäť bral jeden bod. Tentoraz mal však o niečo lepší štart, no do čela ako raketa letel Zdeněk Holub. Jakub jazdil dve kolá na druhom mieste, no jeho opakovanú chybu vo výjazde druhej zákruty nakoniec zúžitkoval 47-ročný Jaroslav Petrák a získal dva body. Svoju tretiu jazdu, so silným obsadením, nepremenil Jakub na bodový zisk, hoci ešte v jej úvode sa snažil dotiahnuť na Martina Máleka. Za to vo svojej štvrtej jazde predviedol famózny štart a dostal sa do čela pred Josefa Franca, Filipa Hájeka a Daniela Šilhána. No ako rýchlo získal vedúcu pozíciu, tak rýchlo ju aj stratil. Z výjazdu prvej zákruty sa cez neho prehnal najprv Filip Hájek a vzápätí aj Josef Franc. Jakub tak ustrážil iba jediný bod. Vo svojej poslednej jazde dokázal odštartovať zároveň s Ondřejom Smetanom, no ten sa s ním vysporiadal už v priebehu prvej zákruty a Jakub sa musel uspokojiť s druhým miestom. V konečnom účtovaní tak so ziskom 5 bodov obsadil jedenáste miesto. 

1. Eduard Krčmář, Slaný 15 bodov

2. Josef Franc, Praha 14

3. Petr Chlupáč, Praha 12+3

4. Zdeněk Holub, Praha 12+2

5. Martin Málek, Březolupy 10

6. Ondřej Smetana, Praha 10

7. Daniel Klíma, Praha 9

8. Hynek Štichauer, Pardubice 9

9. Filip Hájek, Praha 6

10. Jan Macek, Praha 5

11. Jakub Valkovič, Žarnovica 5

12. Jaroslav Petrák, Pardubice 4

13. Václav Kvěch, Plzeň 4

14. Daniel Šilhán, Pardubice 3

15. Jakub Exler, Praha 1

16. Michal Baštecký, Praha 1

17. Pavel Kuchař, Praha 0 - náhradník

18. Vojtech Zamazal, Slaný 0 - náhradník

Kto by to povedal, ale rovnako ako Jakub, dopadol bodovo aj Martin Vaculík v Rybniku. Treba však povedať, že tu išlo o poľskú Extraligu, kde takmer každý bod má cenu zlata, kým v Plzni popri skúsených českých pretekároch štartovali aj začínajúci mladíci. Martin začal tiež tretím miestom, keď si jeho skalp pripísal aj Václav Milík. Potom to bolo druhé miesto, štvrté a opäť druhé miesto. V nasadzovacích jazdách ho síce pôvodne napísali, no nakoniec za neho štartoval z pozície rezervy junior Norbert Krakowiak, ktorý odjazdil perfektné preteky. Maťo však aj napriek tomu piatimi bodmi prispel k suverénnemu víťazstvu Zielonej Góry, ktorá na dráhe v Rybniku ukázala tamojšiemu tímu extraligového nováčika, že má čo ešte robiť, aby sa presadil v poľskej elite, keď prehral doma 36:53.

 

Zdroj: speedwayclub.sk

 

valkovic_plzen_2020.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok