Skoč na obsah Skoč na menu

V Písku odštartovali majstrovstvá SR juniorov

V Písku odštartovali majstrovstvá SR juniorov

V českom Písku sa v sobotu konalo ďalšie podujatie medzinárodného českého šampionátu miniracing, ktorého súčasťou boli tento rok po prvýkrát aj majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov.

Celé podujatie sprevádzalo nepriaznivé počasie, keď pršalo, ale mladí pretekári aj napriek tomu predviedli krásne výkony a vyzeralo to, akoby ani trať nebola mokrá. Zo Slovákov sa na mieste predstavilo osem zástupcov v troch triedach.

Výborným výkonom v triede PW50 sa prezentoval Jakub Adamík, ktorý ale v prvých pretekoch z prvého miesta spadol a skončil tretí. Napriek tomu, že v druhých pretekoch zvíťazil, celkovo mu súčet bodov stačil na druhé miesto za Luciánom Véghom. Ten vybojoval prvé a druhé miesto a zvíťazil aj celkovo. Druhú a tretiu priečku v jednotlivých pretekoch obsadil Šimon Urbančok a tretie miesto mu patrilo aj po zrátaní bodov. Štvrté a piate miesto si v pretekoch podelili Vladimír Ruža a Pavol Garbeľ, ktorí nemali k dispozícií mokré pneumatiky a o to obdivuhodnejší bol ich výkon.

V triede MiniGP O 110 štartovali dvaja slovenskí pretekári, Lukáš Végh a v tejto triede debutujúci Jakub Adamík, spomenutý už v triede PW50. Do hodnotenia slovenského šampionátu vybojoval v prvých pretekoch plný počet bodov Végh, no do druhých pretekov pre poruchu motocykla ani neodštartoval, keď mu stroj vypovedal službu priamo na rošte. Najviac bodov si tak z Písku do hodnotenia MSR odviezol Adamík.

Rovnako dvaja Slováci sa predstavili aj v triede MiniGP O 160. Mario Zajac a Ladislav Veverka (tretí a siedmy v kvalifikácii) spolu bojovali nielen o body do slovenského šampionátu, ale aj o pódium v rámci medzinárodného hodnotenia. V prvých pretekoch však obaja spadli, ale dokázali pokračovať a do cieľa prišli na 5. (Zajac), resp. 7. (Veverka) mieste. V druhých pretekoch opäť spadol Zajac, ale aj tentoraz pokračoval a v cieli bol na siedmom mieste. Veverkoovi sa darilo lepšie a preteky dokončil štvrtý.

Ďalšie podujatie slovenského juniorského šampionátu sa uskutoční 8. augusta v českom Třinci.

Text: Mario Michalovič
Foto: autor a archív SMF

 

21_mi_mat_va_Pisek_MR_2020.jpg70_balaz_Pisek_MR_2020.jpg71_balaz_Pisek_MR_2020.jpg73_balaz_Pisek_MR_2020.jpg74_balaz_Pisek_MR_2020.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok