Skoč na obsah Skoč na menu

Martin Vaculík musí ostať v Poľsku

Martin Vaculík musí ostať v Poľsku

Prvé preteky, ktoré čakajú na fanúšikov žarnovickej plochej dráhy už 1. a 2. júla, sa nakoniec obídu bez účasti najlepšieho domáceho pretekára Martina Vaculíka. Dnes potvrdil, že síce pravidlo voľného hraničného priechodu platí pre všetkých, no poľská Ekstraliga má pravidlo, ktoré mu bráni v účasti v žarnovických pretekoch.

Pri stanovení termínov prvých žarnovických pretekov prebiehali konzultácie aj s Maťom Vaculíkom. Najprv sa zdalo, že uvoľňovanie obmedzení bude v takom tempe, že najlepší slovenský plochodrážnik sa predstaví aj na spomínaných pretekoch. Nakoniec škrt cez jeho plány urobili pravidlá poľskej Ekstraligy, ktoré nekopírujú uvoľnenie obmedzení, ktoré vydávajú slovenská a poľská vláda respektíve hygienici. "Veľmi ma to mrzí. Pôvodne som chcel prísť na niekoľko dní domov aj za rodinou. No bohužiaľ Ekstraliga má svoje pravidlá a nemusia byť zhodné s tým čo vydávajú vlády. V rámci nich síce môžem ísť domov, no keď sa budem vracať musím absolvovať testy a na výsledky sa čaká 48 hodín. My však v Zielonej Góre máme povinné tréningy a teraz nám ich nariadili aj vo štvrtok a piatok a vždy tam je prítomný hygienik, ktorý všetky papiere kontroluje. Ja by som však nemohol trénovať, keďže štvrtok by som len prišiel do Poľska a urobil si testy. Tak škoda. Mrzí ma to veľmi," ozrejmil situáciu Maťo Vaculík. Keďže kalendár žarnovických pretekov v ďalšom priebehu sezóny 2020 ráta zatiaľ iba s pretekmi juniorov, Martina Vaculíka v tejto sezóne na našej dráhe počas pretekov neuvidíme. No fanúšikovia nemusia príliš smútiť, Maťo totiž pre nich spoločne so Speedway Clubom Žarnovica v prípade uvoľnenia ekstraligových pravidiel o testoch, pripraví jednu akciu na žarnovickej dráhe venovanú iba im.

vaculdo2.jpg

Zdroj: speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok