Skoč na obsah Skoč na menu

Žarnovickí plochodrážnici nechýbali ani v Prahe

Žarnovickí plochodrážnici nechýbali ani v Prahe

V utorok pokračoval Pohár AČR svojim štvrtým kolom v Prahe. Už tretíkrát v rade boli jeho súpútnikom aj MČR do 250ccm. V oboch pretekoch mala svoje zastúpenie aj Žarnovica, keď farby Speedway Clubu reprezentovali dvaja nováčikovia, pre ktorých to bol iba druhý ostrý štart.

Rastislav Cíferský a Juraj Šuška zbierali v Prahe, na dráhe kde ešte neštartovali, predovšetkým skúsenosti. V Pohári AČR štartoval Rasťo, ktorý podobne ako pred necelým týždňom v Slanom, musel najprv absolvovať kvalifikáciu, aby sa dostal do hlavných pretekov. Podobne ako v Slanom aj tu predvádzal dobré štarty, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani skúsení borci. Vo svojej prvej kvalifikačnej jazde odštartoval ako prvý, no v nájazde do druhej zákruty sa cez neho prehnal Vojtěch Zamazal a Rasťo došiel do cieľa ako druhý. Druhú kvalifikačnú jazdu o posledné miesto v hlavných pretekoch už vyhral, keď porazil oboch domácich juniorov Luboša Krejču a Jakuba Exlera. V hlavných pretekoch potom jazdil s dvanástkou na chrbte. Opäť predvádzal dobré štarty avšak nedostatok skúseností mu zabránil k zbieraniu bodov. 

Juraj Šuška, zbierajúci prvé skúsenosti v kategórii do 250 ccm absolvoval 4 jazdy, v ktorých si zapísal dvojbodový zisk a obsadil sieme miesto. "V Prahe som sa snažil hlavne vylepšiť štarty. Dráha mi celkom sadla aj keď bola trochu mäkká. Prvé dve jazdy som mal v pohode, no potom som dostal defekt na prednom kolese. Ku koncu pretekov ostávala dráha ťažšia, čo som pocítil vo svojej poslednej jazde, keď ma na štarte zdvihlo a zachytil som si nohu. Tiež v poslednom kole som to musel trochu vyrovnávať. Ale som rád, že som to odjazdil bez pádu a celkovo mám dobrý pocit z pretekov," zhodnotil svoje vystúpenie Juraj.

praha.jpg

Zdroj: speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok