Skoč na obsah Skoč na menu

Martin Vaculík v Gorzowe v SP SGP na 5. a 6. mieste

Martin Vaculík v Gorzowe v SP SGP na 5. a 6. mieste

Po úvodných dvoch podujatiach vo Vroclave pokračoval cez víkend tohtoročný seriál svetového pohára speedway GP ďalšou dvojíčkou podujatí v Gorzowe /PL/. Na štarte sme sledovali v piatok 11.9. a v sobotu 12.9.2020 i nášho reprezentanta Martina Vaculíka, ktorý si za 5. a 6. miesto z Gorzowa pripísal do priebežného poradia 23 bodov a po štyroch podujatiach je na 9.mieste. 

V piatok si prvenstvo vybojoval domáci majster sveta priamo z Gorzowa Bartosz Zmarzlik, ktorý je vo svojom meste naozaj ikonou. Keď v roku 2014 v Gorzowe na divokú kartu vyhral, stal sa vôbec najmladším víťazom SGP vo veku 19 rokov a 140 dní. AJ tento kráti to bola pre neho neuveriteľná noc:  "Žijem v Gorzowe a som veľmi šťastný, pretože je to druhýkrát, čo som vyhral GP  práve v mojom meste." vyjadril sa Zmarzlik po piatkovom víťazstve. 
Za Zmarzlíkom skončila na druhom mieste plochodrážna ikona Jason Doyle z Austrálie a na treťom mieste dojazdil Fredrik Lingdren zo Švédska. Martin Vaculík, ktorý v Gorzowe vyhral GP v roku 2018,  tento krát po dvoch vyhratých rozjazdách obsadil v piatok 5.miesto so ziskom 12 bodov. 

V sobotu si prvenstvo v Gorzowe vybojoval Fredrik Lindgren zo Švédska, druhý bol Leon Madsen z Dánska a tretí austrálčan Jason Doyle. Martin skončil na šiestom mieste, hneď za piatkovým víťazom Zmarzlíkom. 

V priebežnom poradí je po štyroch podujatiach seriálu na prvom mieste sobotňajší víťaz Fredik Lindgren, za ktorým je Bartosz Zmarzlík a ďalší poľský jazdec Maciej Janowski. Martin Vaculík je na 9,mieste s 35 bodmi, len 1 bod za Emilom Sajfutdinovom z Ruska. 

Seriál pokračuje už tento víkend opäť dvoj podujatím v susednej ČR - v Prahe, kde sa rátalo i s účasťou slovenských Martinových fanúšikov, avšak ich účasť je vzľadom na súčasnú situáciu s Korona opatreniami a zaradením ČR do červenej zóny veľmi ohrozená. Martin bude v Prahe bojovať o ďalšie cenné body do seriálu svetového pohára Speedway GP 2020, aby si vybojoval miesto do nasledujúceho ročníka MS GP speedway. Štart v Prahe bude veľmi náročný i z dôvodu nepríjemného Martinovho pádu v nedeľňajšom ligovom stretnutí v Lubline. Po páde sa obával zlomených rebier, avšak zlomenina sa na šťastie nepotvrila, má však rebrá veľmi narazené:

„Mal som podrobné testy a našťastie röntgen neodhalil žiadne zlomeniny. S
om však veľmi veľmi poudieraný a cítim veľkú bolesť, aj keď robím bežné veci.. Môj pád vyzeral neškodne. Bol som presvedčený, že to bude obyčajný zosuv a rýchlo vstanem, ale všetko bolo ináč. Ťažko som lapal po dychu a až po dlhej chvíli som bol schopný vstať, ale pokračovať v pretekoch by bolo veľmi riskantné. Chcem poďakovať zdravotníckemu personálu za odbornú pomoc v prvých chvíľach po páde. Nasledujúce dni strávim rehabilitáciami a masážami. Tento víkend ma čakajú oveľa dôležitejšie preteky. V piatok a sobotu nás čakajú dve podujatia Grand Prix v Prahe a v nedeľu ideme do semifinále poľskej ligy."

Držíme Martinovi palce, aby do piatkovej GP speedway čo najviac zrehabilitoval a aby mu v šetky víkendové štarty dopadli podľa jeho predstáv. 

Viac informácii nájdete na stránke: https://www.speedwaygp.com/

119222519_3219269494795128_2043013680781602813_o.jpg


 

 

 

23936.jpg23942.jpgthumb_70612_w_750x400_fill.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok