Skoč na obsah Skoč na menu

Finále ME na plochej dráhe dvojíc – Terenzano (ITA)

Finále ME na plochej dráhe dvojíc – Terenzano (ITA)

V sobotu 17.10.2020 sa v talianskom Terenzane uskutoční finále Majstrovstiev Európy na plochej dráhe dvojíc. Na podujatí nás bude reprezentovať dvojica talentovaných mladých jazdcov, odchovancov Speedway clubu Žarnovica, David Pacalaj a Jakub Valkovič.

Pôvodne mali naši reprezentanti cestovať do francúzskeho Maconu na semifinálové kolo. Avšak nakoniec z nasadených krajín boli svoje dvojice schopné postaviť iba dve reprezentácie, domáci Francúzi a Slováci. Preto Európska motocyklová federácia (FIM Europe) zrušila semifinálové podujatie a obe reprezentácie nasadila priamo do finále v Terenzane.

Aj napriek súčasnej nepriaznivej situácii s ochorením COVID-19, sa dokázali slovenskí plochodrážnici zúčastniť niekoľkých európskych i svetových šampionátov, kde získali mnoho dôležitých športových skúseností. Svedčí o tom i fakt, že David Pacalaj len tento pondelok (12.10.2020) štartoval na finále Majstrovstiev Európy na plochej dráhe juniorov do 21 rokov v poľskom Gdansku, kde sa umiestnil na 15. mieste a už znova cestuje do Talianska, aby tu s Jakubom Valkovičom reprezentoval Slovensko vo finále Majstrovstiev Európy na plochej dráhe dvojíc.

2020_divisov_Pacalaj_Valkovic.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok