Skoč na obsah Skoč na menu

MXGP 2020 pokračuje v Lommeli aj s Richardom Šikyňom

MXGP 2020 pokračuje v Lommeli aj s Richardom Šikyňom

Po MXGP Španielska sa seriál Majstrovstiev sveta v motokrose presúva do Belgicka, kde bude pokračovať trojicou podujatí na svetoznámej, náročnej trati v Lommeli v dňoch 18.10., 21.10. a 25.10.2020. Medzi štartujúcimi v triede MX2 nebude chýbať ani úspešný, slovenský reprezentant – Richard Šikyňa (#102).

Lommel, ktorý je považovaný za srdce motokrosu, už mnoho rokov hrá veľkú úlohu v majstrovstvách sveta v motokrose a je známy aj ako jeden z najťažších pieskových okruhov na svete. Okrem iného, je i domovom mnohých MXGP jazdcov, pričom viacerí z nich žijú priamo v okolí trate.

Na predchádzajúcom podujatí v Španielsku získal Richard Šikyňa 9 bodov, čo ho posunulo o 2 priečky v priebežnom hodnotení seriálu - na 24. miesto. Vedúca trojica jazdcov triedy MX2 zostáva i po MXGP Španielska nezmenená. Lídrom je francúzsky jazdec Tom Vialle pred druhým Jagom Geertsom (BEL) a tretím Jedom Beatonom (AUS). Prvenstvo v triede MXGP patrí stále Timovi Gajserovi zo Slovinska.

Na trati v Belgicku pôjde skutočne o veľa, nakoľko seriál MXGP sa blíži ku svojmu koncu, kedy pretekárov po Lommeli čaká už len posledná trojica podujatí v Taliansku na trati v Pietramurate (začiatkom novembra).

Tento dych-berúci športový zážitok môžu motokrosoví fanúšikovia sledovať online na https://www.mxgp-tv.com/#

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://www.mxgp.com/

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok