Skoč na obsah Skoč na menu

Ocenenia Klubu fair play SOŠV za rok 2020 - hlavná cena pre Štefana Svitka

Ocenenia Klubu fair play SOŠV za rok 2020 - hlavná cena pre Štefana Svitka

Členovia kolégia Klubu fair play Slovenského olympijského a športového výboru (KFP SOŠV) vo štvrtok schválili udelenie ocenení klubu za rok 2020. Laureáti vzišli dovedna z 26 návrhov z rôznych subjektov. Najvyššieho ocenenia fair play – Cenu Jána Popluhára získal na návrh SMF a kolégia klubu FP a po schválení vo VV SOŠV náš úspešný jazdec Štefan SVITKO za viac násobnú nezištnú pomoc jazdcom - svojim súperom počas rely Dakar 2020. 

Klub fair play SOŠV je iniciátorom udeľovania cien fair play v športe a spolupracuje s ďalšími subjektami, ktoré sa v tejto oblasti v SR angažujú, navrhuje kandidátov na ocenenie medzinárodnými a európskymi cenami fair play.

Kolégium KFP rozhodlo v troch kategóriách o udelení spolu troch Cien KFP SOŠV a ôsmich Diplomov KFP SOŠV. Laureáti vzišli dovedna z 26 návrhov z rôznych subjektov. Ceny KFP SOŠV dostanú - za dlhodobé pôsobenie v duchu fair play bývalý dlhoročný mládežnícky hokejový tréner a funkcionár Jozef Nemec, za aktívne šírenie a propagáciu myšlienok fair play paralympijská víťazka v športovej streľbe Veronika Vadovičová a za príkladný čin v duchu fair play stolný tenista Ján Vaniak.

Členovia kolégia KFP SOŠV zároveň vyhodnotili projekt klubu „Šport je šanca“, ktorého zámerom a cieľom je pomocou športovcov alebo prostredníctvom športových aktivít zvýšiť zapájanie znevýhodnených skupín do športového hnutia, podporovať vzájomnú solidaritu medzi rôznymi skupinami spoločnosti, bojovať proti dopingu i proti všetkým druhom násilia, neznášanlivosti a diskriminácie, podporovať sociálne začlenenie a rovnakých príležitostí v športe aj prispievať k podpore ochrany a obnovy životného prostredia. Na SOŠV bolo zaslaných 7 projektov, z ktorých členovia kolégia klubu vybrali ako najlepší dlhodobo udržateľný projekt integrácie sociálne znevýhodnených detí do spoločnosti formou športu z občianskeho združenia Košice Crows. Občianske združenie dostane od SOŠV športový materiál v hodnote 1 000 eur.

Ocenenia Klubu fair play SOŠV pôvodne mali byť laureátom slávnostne odovzdané už v novembri, ale vzhľadom na aktuálnu koronakrízu sa slávnosť presunie na zatiaľ neurčený termín v budúcom roku.

Štefanovi Svitkovi srdečne gratulujeme a veľmi si vážime jeho naozaj "športové srdce" a ľudskú tvár, ktorú ukázal i počas posledného Dakaru, keď pomáhal viacerým svojim súperom pri ich ťažkcýh chvíľach po ťažkých pádoch. Nikdy neostane zabudnutá jeho snaha (spolu s T.Pricom) zachrániť portugalského jazdca Paula Goncalvesa.

Ešte raz Štefan - GRATULUJEME!

Ralley-Dakar-Stefan-Svitko.jpg


 

Fair_Play_plagat.jpgpaulo-goncalves_03-clanokW.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok