Skoč na obsah Skoč na menu

Vo veku 81 rokov nás opustil Pavel Slavíček…

Vo veku 81 rokov nás opustil Pavel Slavíček…

Pavel Slavíček (22. 8. 1934 – 12. 1. 2016) bol považovaný za jedného z najtalentovanejších jazdcov s obrovským potenciálom, no zranenie zastavilo jeho výborne rozbehnutú kariéru skôr, ako sa poriadne mohol presadiť aj na medzinárodnej scéne. Dnes nás opustil navždy.

V roku 1955 obsadil 9. miesto v triede 350, svoje prvé víťazstvo dosiahol o dva roky neskôr v Litomyšli s motocyklom Jawa v rovnakej triede, čo sa mu podarilo aj o rok neskôr, keď navyše porazil Gustava Havla, pričom pred ním skončil aj v konečnej klasifikácii. Neskôr k 350-kam pridal aj štvrťlitre, niekoľkokrát dokáže poraziť aj vtedajšie hviezdy prvej veľkosti Šťastného, Havla, či Malinu. Práve Štastného, ktorý je zranený, nahrádza na továrenskej Jawe na pretekoch Majstrovstiev sveta v Monze, kde dokonca zo začiatku vedie a v cieli mu patrí vynikajúce štvrté miesto! Svojimi výkonmi si rozhodne zaslúžil a aj dostal pozvánku do sedla továrenskej Jawy pre rok 1964. Ešte pred začiatkom sezóny však chcela továreň vyskúšať na pretekoch v talianskej Imole, kde sa mu zo začiatku opäť darilo, no zadretý motor a z toho vyplývajúca ťažká havária, ktorej následkom bolo vážne zranenie hlavy, rozhodla o tom, že Slavíček aj napriek ďalším pokusom pretekať už pre pretrvávajúce ťažkosti musel svoju kariéru predčasne ukončiť. Motorkám a pretekom však zostal verný po celý život.

Česť jeho pamiatke !

slavicek.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok