Skoč na obsah Skoč na menu

Michal Búlik sa pripravuje na ďalšie preteky

Michal Búlik sa pripravuje na ďalšie preteky

Slovenský motocyklový talent, 10-ročný Miško Búlik, nezaháľa ani medzi pretekmi. Michalov otec Milan nechce nechať nič na náhodu a dobre vie, že iba tréning počas pretekárskeho víkendu na konkurenciu nestačí. Medzi pretekmi býva totiž i mesačná pauza. Jeho konkurenti zo Španielska sa na motocykloch preháňajú každý týždeň, tak i Miško sa snaží využívať možnosti, ktoré sú v našich podmienkach dostupné.

Na tréning má Michal k dispozícii terénny motocykel Honda CRF 150, ktorý sa malou úpravou zmení na motocykel kategórie supermoto a pretekársky okruhový motocykel Honda/Moriwaki 250. O tréningové motocykle sa stará jeho mechanik z tímu BOS Racing, Edo. Na tréningy na okruhu Michal využíva agentúrne jazdenie na Slovakia Ringu a so supermotom trénuje na domácej motokárovej trati v Skalici a v Trebaticiach.

Španielsky tím ETG Racing, za ktorý Miško jazdí šampionát RFME CEV, má taktiež pripravené pre svojich jazdcov testovanie na niektorých tratiach, kde sa preteky španielskych majstrovstiev jazdia. Michal so sprievodom si tak približne i raz do mesiaca zaletí do Španielska na tímové testy. Práve v sobotu 28. mája sa z jedného takého testovania vrátil. Uskutočnilo sa na okruhu Catalunya v Barcelone a pre vyťaženosť trate bol tréning možný iba v piatok v popoludňajších hodinách.

Ako vidieť, Miško a jeho rodina to myslia vážne a venujú sa motocyklovému pretekaniu naozaj naplno čo stojí ale i veľa síl, času a finančných prostriedkov. Radi by sme preto poďakovali všetkým tým čo nás podporujú, fanúšikom, našim partnerom a radi privítame i ďalších, ktorým Miškova budúcnosť a jeho nesporný talent nie je ľahostajný.

Ďalšie preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska sa uskutočnia 19. júna na okruhu Alcarras.


zroj: moto-cup.sk
Text: Tomáš Motyčka

 

IMG_1869.jpgdsd.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok