Skoč na obsah Skoč na menu

Miško Búlik: Pohár pre deda Jožka

Miško Búlik: Pohár pre deda Jožka

Cez víkend sa v Skalici konali preteky českého minimotocupu, na ktorých sa úspešne predstavil domáci, 10-ročný pretekár Miško Búlik, ktorého už počas nadchádzajúceho víkendu čaká ďalšie podujatie španielskeho šampionátu Moto4 v Alcarrase.

Michal Búlik:
11. júna sa na skalickej motokárovej trati konali 4. preteky minimotocupu. Veľmi som chcel štartovať, tak tatko súhlasil. Na piatkové tréningy sme nasadili štvorročné juniorky, ale bez gripu a zhorenej spojky to fakt nešlo. Vynechali sme jeden tréning a vďaka pomoci Boriska z BRS-technology (vymenil nám bubienok spojky), Motobikes tímu (čerstvé pneu) a Boriska Korčáka. ktorý všetko expresne vymenil a nastavil, sa nám podarilo odjazdiť ešte posledné dva tréningy.

Sobotnú kvalifikáciu som prekvapivo vyhral. Na cieľovke mi niekoľkokrát vynechal motor, ale na ultime som sa začínal cítiť dobre. V prvých pretekoch som odštartoval druhý. Motor znovu vynechal, ale podarilo sa mi zvíťaziť. Po jazde nám opäť pomohol Boris Korčák. Do race 2 som odštartoval druhý, šesť kôl pred koncom som išiel do čela a opäť sa mi podarilo zvíťaziť.

Na takéto víťazstvo som veľmi hrdý. Odkedy som v roku 2014 prešiel do minigp, tak som na minibiku išiel iba trikrát. Navyše sa pretekov zúčastnila kompletná česká špička na čele s reprezentantmi, takže poraziť rozjazdených jazdcov v polke sezóny sa cení! (Pred pretekmi mi tatko hovoril, aby som sa za nimi príliš nehnal, a že za tretie miesto bude veľmi rád)
Víťazstvo venujem dedovi Jožkovi, ktorého by napínavé preteky na jeho obľúbenej trati určite potešili. Ďakujem Borisovi Korčákovi, ktorý zanedbanú motorku dokázal pripraviť, bez neho by to určite nebolo na takejto úrovni! ďalší víkend Alcarras full gaas!

Zdroj: moto-cup.sk

 

IMG-20160613-WA0001.jpgIMG-20160613-WA0003.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok