Skoč na obsah Skoč na menu

Motocyklový šampionát Alpe Adria pokračoval v chorvátskej Rijeke

Motocyklový šampionát Alpe Adria pokračoval v chorvátskej Rijeke

Horúce počasie so silným vetrom sprevádzalo tretie podujatie motocyklového šampionátu Alpe Adria v chorvátskej Rijeke, kde sa v bojoch o majstrovské body predstavilo viac ako 160 pretekárov zo šestnástich krajín, pričom sa na mieste jazdili aj súťažiaci v kategórii veteránov.

Promotérom šampionátu Alpe Adria je slovenská motocyklová agentúra Slovakia Racing, ktorej zástupcovia spolu s predstaviteľmi motocyklových federácií neskrývali radosť z vysokej účasti pretekárov, ktorá v predchádzajúcich rokoch v Rijeke nebývala samozrejmosťou. Navyše dvoje pretekov, prvé v sobotu a druhé v nedeľu, zhliadli tisícky návštevníkov na tribúnach, ktorí si pochvaľovali skvelé súboje na dráhe.

 

Rolu favorita číslo jeden v triede Moto3 potvrdil 14-ročný Čech Oliver König, ktorému navyše na štarte chýbal hlavný konkurent, jeho o rok starší krajan Martin Gbelec, ktorý sa v Rijeke oproti predchádzajúcim podujatiam predstavil už len v triede Supersport. König nakoniec zvíťazil v oboch pretekoch, a rovnakí jazdci ho po oba dni sprevádzali aj na stupňoch víťazov, Brit Cameron Horsman a Talian Stefano Cristin.

Aj v triede 125 Sport Production sa najviac darilo favoritovi šampionátu, Talianovi Danilovi Digiorgiovi, ktorý zvíťazil v oboch pretekoch. V sobotu skončil na druhom mieste domáci Mislav Perkusić, ktorý si tak zaspomínal na svoje skvelé výsledky v tejto triede spred niekoľkých rokov. Spokojný odchádzal z Rijeky aj Čech Radek Lamich, ktorý si domov odviezol body za tretie a druhé miesto a upevnil si tak druhé miesto v tabuľke.

 

Maďar Alen Györfi, vedúci jazdec priebežného hodnotenia triedy Superstock 600, bol po víťazstve v kvalifikácii najväčším favoritom aj samotných pretekov, ktoré po oba dni ponúkli divákom okolo trate skvelé súboje o prvenstvo. Nakoniec sa z víťazstva v sobotu aj nedeľu radoval Maďar David Juhász, vlaňajší šampión Alpe Adrie, ktorý sa aj dostal na čelo priebežného hodnotenia, keď v oboch prípadoch sa za ním do cieľa vrútili v rozdiele štyroch desatín sekundy jeho súperi v poradí Alen Györfi, domáci Martin Vugrinec a Talian Luca Tomassini.

V triede Supersport vybojovali víťazstvá po krásnych súbojoch trojice jazdcov domáci Marin Ivanov a Talian Emili Mitja. Druhým a tretím miestom si ale vedenie v šampionáte s istotou udržal český pretekár Igor Kaláb. Neustály progres vo svojej prvej sezóne na šesťstovke zaznamenal Čech Martin Gbelec, ktorý skončil na šiestom a štvrtom mieste.

 

Víťazstvom v kvalifikácii triedy Superstock 1000 potvrdil svoje dominantné postavenie Čech Michal Prášek, ktorý do Rijeky prišiel ako suverénne vedúci pretekár priebežného hodnotenia. Jeho ďalšie dve víťazstvá v Chorvátsku, oba razy pred domácim Renatom Novoselom, len potvrdili, že jeho obhajoba vlaňajšieho titulu šampióna je na spadnutie a tento cieľ by si mohol splniť už na ďalšom podujatí seriálu, ktoré sa navyše pôjde v jeho vlasti na autodróme v Moste.

Prišiel, videl, zvíťazil. Presne takto sa v Rijeke v triede Superbike predstavil Slovinec Marko Jerman, ktorý si na preteky Alpe Adrie odskočil zo svetového šampionátu Endurance, kde jazdí za slovenský tím Yamaha Maco Racing, s ktorým sa vo vynikajúcej forme predstavil pred niekoľkými dňami na 12-hodinových pretekoch v Portugalsku. Jerman dominoval už v kvalifikácii a svojich súperov deklasoval aj v samotných pretekoch. O druhé a tretie miesta sa vzájomne podelili Julian Mayer z Rakúska a Čech Lukáš Pešek. Mayer si tak udržal vedenie v tabuľke šampionátu práve pred Peškom.

 

Ďalšie podujatie šampionátu Alpe Adria, tentoraz opäť aj s pohárovým seriálom IMRC Cup, sa uskutoční 15.-17. júla v českom Moste.

 

Kompletné výsledky z Rijeky nájdete na tomto odkaze: http://www.slovakiaracing.sk/sk/rijeka-live-timing-a-vysledky/

 

Zdroj: TS Slovakia Racing/R. Karnok

 

Marko_Jerman.jpgMichal-Prasek.jpgPodium_SBK_Sunday.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok