Skoč na obsah Skoč na menu

V Radvaniciach prišiel o život Olin Hanák

V Radvaniciach prišiel o život Olin Hanák

Mimoriadne smutná správa zasiahla v nedeľu 10.7.2016 fanúšikov pretekov motocyklov na prírodných okruhoch. Počas pretekov triedy do 600 cm3 na Okruhu Františka Bartoša v Radvaniciach prišlo k tragickej nehode 22-ročného populárneho jazdca Olina Hanáka.

Olin Hanák začínal na motorke ako 12-ročný rovnako ako jeho mnohí kamaráti a súperi na minibikoch. Už o dva roky neskôr sa predstavil na svojich prvých roadracingových pretekoch na Kyjovskom okruhu a čoskoro prenikol do úzkej špičky jazdcov na prírodných tratiach, pričom k triede 125 SP pridal aj šesťstovky. Jeho hviezda stúpala nahor, získal titul majstra ČR, štartoval aj v zahraničí, vychutnal si preteky Ulster Grand Prix v Írsku, no v auguste roku 2014 mal ťažkú nehodu na Těrlickom okruhu, pri ktorej takmer prišiel o život. Jeho návrat späť do života trval niekoľko mesiacov, no jeho pretekárskemu srdcu nestačil bežný život bez adrenalínu, ktorý prinášajú len motocyklové preteky. Dokázal sa vrátiť späť do sedla pretekárskeho stroja a v triede do 600 cm3 patril opäť medzi najlepších.

Dnes ho však v Radvaniciach pretekárske šťastie opustilo a na Olina Hanáka nám ostanú už len spomienky. Spomienky nie však obyčajné. Spomienky na dravého jazdca, ktorý svojim súperom nikdy nedaroval ani meter pretekárskej dráhy a na neuveriteľného bojovníka, ktorý sa aj napriek ťažkému zraneniu svojou jedinečnou vôľou dokázal vrátiť ku svojmu milovanému športu v momente, kedy by to mnohí definitívne vzdali.

Česť jeho pamiatke!

 

Zdroj: moto-cup.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok