Skoč na obsah Skoč na menu

Motocyklová elita sa predstaví na autodrome v Moste

Motocyklová elita sa predstaví na autodrome v Moste

Už tento víkend sa na Autodrome v Moste uskutočnia medzinárodné motocyklové preteky seriálu Alpe Adria Road Racing Championship. Na vlastné oči budete môcť sledovať preteky motocyklov v triedach od 125 kubických centimetrov až po populárne Superbiky.

Organizátori očakávajú dvesto pretekárov z 15 európskych krajín, ktorí sa predstavili aj na doterajších troch podujatiach na Slovakia Ringu, Pannonia-ringu a v Rijeke. Preteky budú zároveň súčasťou národných šampionátov niekoľkých krajín, medzi inými aj Majstrovstiev SR. V rámci podujatia sa bude jazdiť aj o body do pohárového seriálu IMRC Cup v triedach do 600 a nad 600 kubíkov.

V Moste nebude chýbať dvojnásobný víťaz pretekov MS GP český jazdec Lukáš Pešek, ktorý je jedným z favoritov na celkové prvenstvo v šampionáte Alpe Adrie v triede Superbike, ale ani Poliak Pawel Szkopek so skúsenosťami zo svetového šampionátu triedy Supersport a aktuálny účastník Majstrovstiev sveta Superbikov. V jednotlivých triedach Alpe Adrie budú bojovať i slovenskí jazdci, ktorých body sa započítavajú aj do národného šampionátu. Medzi slovenskými jazdcami v štartovej listine figurujú o.i. i také mená ako Tomáš Svitok, Jaroslav Černý, ktorý sa na okruhy vracia po zranení, alebo mladý talentovaný jazdec Roman Kučera, ktorý štartuje v triede Moto3.

Na okruhu v Moste sa začína trénovať už v piatok, v sobotu sú na programe dopoludnia voľné a merané tréningy. Samotné finálové jazdy sú rozdelené do dvoch dní a začnú sa okolo poludnia v sobotu i v nedeľu. Kompletný časový harmonogram nájdete na tomto odkaze:
http://www.slovakiaracing.sk/wp-content/uploads/TT_AAIMRC_2016_V1.pdf

 

Štartová listina AA Most

plagat_most_2016.png

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok