Skoč na obsah Skoč na menu

Yamaha Maco Racing Team piaty v Oscherslebene!

Yamaha Maco Racing Team piaty v Oscherslebene!

Záverečné podujatie tohtoročných Majstrovstiev sveta Endurance sa konalo v sobotu 27. augusta ako osemhodinové preteky v nemeckom Oscherslebene. Čo najväčší prídel bodov, ktorý by znamenal výraznejší postup v konečnej tabuľke šampionátu, chcel dosiahnuť slovenský tím Yamaha Maco Racing.

Po výbornom desiatom mieste na 24-hodinovke v Le Mans a odstúpení z piateho miesta po technických problémoch v Portimau, vynechal slovenský tím, rovnako ako väčšina permanentných tímov, 8-hodinové preteky v japonskej Suzuke a pred pretekmi v Nemecku tak bol až na 19. mieste priebežného poradia.

Na tímovom motocykli Yamaha sa aj v Nemecku predstavila osvedčená trojica pretekárov, Marko Jerman (SLO), Gregory Junod (SUI) a Anthony Dos Santos (FRA).

Po oboch kvalifikáciách patrilo tímu jedenáste miesto na štartovom rošte, z ktorého do sobotných pretekov odštartoval Junod. Ten sa postupne prepracovával vpred, no po tom na motocykel sadol Jerman, ktorý doplatil na od oleja znečistenú trať a spadol. Našťastie však mohol ihneď pokračovať a tím tak stratil len minimum času.

Po fantastickom a sústredenom výkone pretekárov aj celého tímu jazdci postupne postupovali nahor a v záverečnom hodnotení pretekov tím nakoniec dosiahol na vynikajúce piate miesto ako najúspešnejší súkromný tím!

Tento úspech znamenal aj postup v  hodnotení šampionátu, kde tímu po posledných pretekoch patrí konečná dvanásta priečka.

 

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Po probléme, ktorý nás stretol v Portugalsku, bol celý tím motivovaný dokázať, že priebeh vtedajších pretekov, kedy sme sa až do odstúpenia pohybovali na piatom mieste, nebol náhodný,  a že patrime na popredné miesta vo svetovom šampionáte. Tomu sme podriadili aj práve tieto preteky v Oscherslebene. Kvalifikácia prebehla bez problémov a do pretekov sme vyrazili s plánom netlačiť príliš na rýchlosť, keďže tu panovali vysoké teploty. Všetko prebiehalo podľa našich predstáv až do Markovho výjazdu, keď spadol na olejovej škvrne, ale bolo z toho len malé zdržanie a mohli sme tak pokračovať v našom pláne. Nakoniec z toho bolo výborné piate miesto v cieli pretekov, vďaka ktorému sme si výrazne polepšili aj v konečnej tabuľke. Som vďačný celému tímu a pretekárom za profesionálne odvedenú prácu a rovnako ďakujem aj našim partnerom a fanúšikom.“

 

 

Text: Richard Karnok                                                                                                                      
Foto: Maco Racing                                                                           

 

2016_04_8h_Oschersleben_00591.jpg2016_04_8h_Oschersleben_05592.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok