Skoč na obsah Skoč na menu

Peter Kačaba o úspechu na Jarnej cene Brna

Peter Kačaba o úspechu na Jarnej cene Brna

Skvelú premiéru na legendárnom Masarykovom okruhu má za sebou slovenský pretekár Peter Kačaba, ktorý v dvoch pretekoch tristoviek na víkendovej Jarnej cene Brna vybojoval víťazstvo a druhé miesto!

Peter Kačaba #88:
Trať v Brne je milovníkom tohto športu určite veľmi dobre známa. Doteraz som ju poznal však iba ako divák. Takže moje očakávania boli obrovské. Trať, kde jazdia pretekári MotoGP, bola to moja výzva si tam čo najlepšie zajazdiť a zároveň to mal byť dobrý tréning pred prvým oficiálnym podujatím MOTOCh.

Prvý piatkový deň bolo počasie ako v apríli  Úplne bláznivé. Od mrazivého až po trochu slnečné na konci dňa. Prvý tréning mi skoro umrzli ruky a v poslednom tréningu som dokázal zajazdiť svoj najlepší čas, keďže svietilo najviac slniečko.

V sobotu už nasledovali kvalifikácie a preteky. Kvalifikačný tréning som zvládol v normálnom tempe a na preteky som sa veľmi tešil. Počasie však neprialo, počas pretekov pršalo. Toto počasie mi na preteky síce nevadí, ale predsa len som nemal gumy do mokra, keďže dodávateľ ich nestihol dodať. Jazdil som preto na Supercorsách a cieľ bol ísť na istotu. Podarilo sa a ešte k tomu som obsadil aj skvelé druhé miesto.

Aplikácie v mobilných telefónoch dnes prekvitajú a tá moja mi sľubovala lepšie počasie na nedeľu než bolo v sobotu. Len apríl je apríl a počasie bolo naozaj bláznivé. Teplotné výkyvy neboli ničím výnimočným. Na rannom warm upe som si schuti zajazdil a na poobedňajšie preteky sa opäť veľmi tešil. Počasie vyšlo lepšie ako v sobotu, takže preteky som si naozaj užil. Nezabudnem na pekné súboje so 400-károm Neměčkom na trati, kde sa jazdí aj MotoGP. Po 12-tich kolách som sa mohol radovať z môjho prvého víťazstva na veľkej trati. Takže mám veľa práce pred sebou, aby nebolo posledné!

Na záver chcem poďakovať celému tímu a skvelým ľuďom, bez ktorých by to nešlo. Mechanikom Jokerovi a Yogimu a Borisovi Mentelovi z Motomaxxu za super nastavenú motorku, Tomášovi z PetroaSpol s.r.o. za skvelé prilby HJC, ktoré vrelo odporúčam. Rodine za finančnú podporu a dôveru. Toto víťazstvo, ako prvé na veľkej trati by som však chcel venovať aj ľuďom z Junior Moto Academy, Laco Šnegoň, Peter Pagy Janega, Ľubo Nemčovič, Čermo, Radim a pán Tibor Uher ako vždy nielen dobrý spoločník, to sú tí ľudia, ktorým tiež patrí moja obrovská vďaka!


Zdroj: moto-cup.sk
Tlačová správa Petra Kačabu

Foto: Richard Karnok

 

Kacaba_1.jpgKacaba_2.jpgKacaba_3.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok