Skoč na obsah Skoč na menu

Mladý motocyklista Michal Búlik zvíťazil na Slovakiaringu

Mladý motocyklista Michal Búlik zvíťazil na Slovakiaringu

V posledný aprílový víkend mali na okruhu Slovakia Ring svoju prvú zastávku premiérové preteky šampionátu MOTOCh. Nový seriál Motorcycle Championship zastrešuje skúsený slovenský promotér, agentúra Slovakia Racing. Pretekársku premiéru na Slovensku si odkrútil i 11-ročný Skaličan Michal Búlik, ktorý sa predstavil vo farbách tímu BOS racing.

V piatok nás na okruhu privítalo upršané a teplotami priam zimné počasie. Vzhľadom na priaznivú predpoveď na sobotu a nedeľu, sme sa rozhodli piatkové tréningy, rovnako ako väčšina jazdcov, vynechať.

Sobota všetkých privítala príjemným počasím. Michal si v prvom tréningu dňa, po dlhej dobe opäť sadol na svoju Moriwaki. Do meraného tréningu sme urobili drobné zmeny v nastavení, aby sa Michal dokázal čo najskôr priblížiť svojim vlaňajším časom. V kvalifikácii mal na trati dostatok priestoru, s pribúdajúcimi kolami sa zlepšoval a vyjazdil si Pole Position.

V prvých pretekoch mal Miško výborný štart a udržal si prvú pozíciu. Jazdci za ním bojovali o druhé miesto a to mu spolu s rýchlymi prejazdami umožňovalo budovať si náskok. Odstup od súperov mal v polovici pretekov hodnotu vyše 10 sekúnd. V ich závere Michal mierne zvoľnil tempo a kontroloval vedenie až do cieľa.

V nedeľu organizátor pridal jeden tréning navyše a Michalov tím ho využil na vyskúšanie zmeny v nastavení motocykla. Michal sa cítil lepšie, zmena sa osvedčila a vo warm upe zaznamenal výrazný progres.

Do pretekov štartoval z tretieho miesta, podľa zajazdeného času zo sobotného klánia. Miško mal opäť dobrý štart, dostal sa do čela a rýchlym tempom zvyšoval svoj náskok až do odmávnutia šachovnicovou vlajkou.

V priebehu víkendu Michal zaznamenával stabilný progres, čo je pre nás veľmi pozitívne. Najbližšie by sme sa chceli zúčastniť pretekov seriálu MOTOCh na maďarskom okruhu Panoniaring.

Michal Búlik: „Nebolo to také ľahké ako to vyzeralo. Motocykel je úplne iný s akým jazdím v španielsku. V sobotu ráno bolo chladno, tak som si všetko odskúšal a v meranom tréningu som sa už na ňom cítil lepšie. V prvých pretekoch na Moriwaki som mal trošku stres, aby som niečo nepokazil. Preto som v závere radšej zvoľnil. V nedeľu sme urobili zmeny v nastavení a tatko s mechanikom Edom vyžadovali odo mňa lepšie časy. Vo warm upe už bolo teplo, tak som na to zatlačil a boli z toho i dobré časy na kolo. V pretekoch sa mi celkom podaril štart, takže som to mal jednoduchšie. Z víťazstva sa veľmi teším a ďakujem svojmu tímu, všetkým partnerom i fanúšikom za podporu.

Milan Búlik: „Michal zvládol víkend dobre. Po zdravotných problémoch a páde v tréningu pretekov vo Valencii, zmena motocykla a hneď preteky. Na dováženú motorku si rýchlo zvykol a časy na kolo sa stále zlepšovali. V prvej jazde išiel na istotu, myslím, že mal trochu trému. V druhej jazde to už bolo oveľa lepšie. Výsledok pretekov mierne ovplyvnila neúčasť jazdcov triedy Moto3, ktorým termín kolidoval s termínom pretekov seriálu ADAC. Napriek tomu si myslím, že nám účasť na podujatiach pomôže udržať Miška v pretekárskom režime. Chcel by som poďakovať komisii CPM za výnimku a agentúre Slovakia Racing za skvelú organizáciu a množstvo jazdenia.

Zdroj: TS Michala Búlika
Foto: Petr Štola

 

Michal_Bulik_SKring.jpgMichal_Bulik_SKring_1.jpgMichal_Bulik_SKring_2.jpgMichal_Bulik_SKring_3.jpgMichal_Bulik_SKring_4.jpgMichal_Bulik_SKring_5.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok