Skoč na obsah Skoč na menu

MOTOCh na Pannonia-ringu: víťazili favoriti

MOTOCh na Pannonia-ringu: víťazili favoriti

Druhé podujatie medzinárodného motocyklového šampionátu MOTOCh sa uskutočnilo počas uplynulého víkendu na pretekármi obľúbenom maďarskom okruhu Pannonia-ring. Slnečné počasie bez dažďa komplikoval silný nárazový vietor, a tak sa pretekári museli popasovať nielen medzi sebou navzájom, ale práve aj s touto nepríjemnosťou.

V rámci seriálu MOTOCh jazdci bojujú aj do národných šampionátov Slovenska a Českej republiky, a tak sa bolo počas víkendu na čo pozerať. Veď už tradične sa preteky jazdili v sobotu aj nedeľu a aj z Pannonia-ringu sa tak naskytala možnosť vybojovať slušný počet bodov do priebežného hodnotenia. Okrem tried šampionátu MOTOCh v nedeľu jedny preteky odjazdili aj pretekári IMRC Cupu.

Michal Búlik, 11-ročný slovenský pretekár, si z Maďarska odviezol doslova „povinný“ plný počet bodov v triede Moto3/125GP, keďže na mieste nemal súperov, ktorí by ho aspoň o nejaký ten bodík mohli obrať.  O víťazstvá v triede 125 Sport Production sa podelili dvaja slovenskí veteráni, Michal Puškár a Peter Rauch, ktorých po oba dni na pódiu dopĺňal ďalší Slovák Aleš Kalman.

Rovnako ako na prvom podujatí na Slovakia Ringu, aj tentoraz si body za prvenstvá v pretekoch triedy Stocksport 300 odnášajú Čech Jiří Nespěšný a slovenský pretekár Peter Kačaba. Ďalšie miesta v Top 3 na Pannonia-ringu patrili českým jazdcom, Ondřejovi a Vojtěchovi Schwarzovi a Jakubovi Machů.

Rolu favorita triedy Supersport víťazstvami v oboch pretekoch na sto percent splnil český pretekár Michal Chalupa, ktorý tak rázne kráča nielen za celkovým prvenstvom v seriáli MOTOCh, ale aj za obhajobou titulu majstra Českej republiky. Aj umiestnenie na ďalších miesta boli po oba dni ako cez kopirák, pričom zostávajúce miesta na stupňoch víťazov si vyjazdili Poliak Jaroslaw Chomicz a český pretekár Rostislav Chladek.

Aj triedu Superstock 1000 ovládol dvojnásobný víťaz zo Slovakia Ringu, Slovák Jaroslav Černý, na ktorého na Pannonia-ringu po oba dni z druhého miesta pódia pozeral český pretekár Michal Prášek, ktorý sa tak udržal v boji o celkové prvenstvo. Po páde na prvom podujatí to však nebude mať jednoduché. Dve tretie miesta si z Maďarska odviezol Slovák Štefan Cirbus.

Jednoznačný úspech favoritov na Pannonia-ringu zavŕšil dvojitým víťazstvom v triede Superbike čerstvo 18-ročný Rakúšan Kevin Sieder, ktorý mal situáciu pred týmto podujatím o to ťažšiu, že druhé preteky na Slovakia Ringu pre pád nedokončil. V sobotňajšom boji o druhé miesto medzi českými jazdcami Milošom Čihákom a Václavom Rumlenom bol úspešnejší Čihák. Ten si druhé miesto zopakoval aj v nedeľu, kedy ho na pódiu pre zmenu doplnil Rakúšan Nicolaus Roth.

V nedeľných pretekoch IMRC Cupu vo svojich triedach zvíťazili Petr Sodomka z Českej republiky (do 600 cm3) a Rakúšan Gerhard Bammacher (nad 600 cm3).

Tretie podujatie šampionátu MOTOCh sa uskutoční 14.-16. júla v českom Moste.

Kompletné výsledky z Pannonia-ringu nájdete tu: http://www.chronomoto.hu/livetiming/pdf/motoch

 

Text: R. Karnok

 

Michal-Chalupa.jpgjaro-cerny.jpgkevin-sieder.jpgpeter-kacaba.jpgpodium-sbk.jpgtrieda-1000.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok