Skoč na obsah Skoč na menu

Premiéra Majstrovstiev sveta ENDURANCE na Slovensku

Premiéra Majstrovstiev sveta ENDURANCE na Slovensku

V sobotu 24.6.2017 sa na Slovensku po prvýkrát uskutočnia Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov ENDURANCE (FIM EWC). 8-hodinový pretek sa uskutoční na našom jedinom rýchlostnom okruhu Slovakia ring. Podujatie je štvrtým a zároveň predposledným zo seriálu FIM EWC sezóny 2017.

Už len 2 týždne nás delia od štartu tohto významného podujatia, ktoré bude zaiste pre priaznivcov rýchlych motoriek veľmi zaujímavé. A ako sa vlastne šampionát jazdí? V skratke - tímy tvoria traja jazdci, ktorí sa počas dĺžky preteku striedajú v jazde na jednom motocykli.  
Pre väčšinu zúčastnených tímov bude trať na Slovakia ringu, ktorá má dĺžku až 5,992 km, novou športovou a technickou výzvou.

Slovakia ring bude svedkom napínavých súbojov, nakoľko rozdiely na popredných priečkach sú veľmi tesné. Úradujúci šampión tím „Suzuki Endurance Racing“ zatiaľ vedie len o 7 bodov pred „GMT94 Yamaha“ tímom a o 22 bodov pred tretím „YART Yamaha Official EWC Team“. Na Slovakia ringu môže víťazný tím získať až 30 bodov, čo znamená, že poradie sa môže ešte dramaticky zmeniť.

Na domácej pôde sa už konečne bude mať možnosť predstaviť i dlhoročný účastník predmetných majstrovstiev sveta „MACO RACING TEAM“, ktorý na poslednom podujatí v Oscherslebene skončil na krásnom treťom mieste a priebežne je v seriáli na šiestom mieste. Na vedúci tím stráca len 33 bodov.

Okrem úspešného Maco racing teamu sa na Slovakia Ringu predstavia s jednorazovými licenciami ďalšie tri SMF tímy a to: MACO RACING 2, motomaxx Racing Team a Exteria Racing Team.

V súčasnej dobe v štartovej listine figuruje 30 tímov, ale štartovka ešte nie je definitívne uzatvorená, dopĺňajú sa ešte jazdci tímov a tak budeme štartovku priebežne aktualizovať. Predbežnú štartovú listinu nájdete TU

Bližšie informácie k podujatiu získate i na oficiálnej stránke Slovakia ringu: http://www.slovakiaring.sk/home/

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť on-line: http://www.slovakiaring.sk/online-predaj/vstupenky/fim-ewc/

Po dohode s okruhom Slovakia Ring bude pre členov SMF - držiteľov platnej licencie SMF 2017 vstup na prírodné tribúny a do depa zdarma.

 

Zdroj: FIM / SMF

banner_EWC_vacsi.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok