Skoč na obsah Skoč na menu

FIM EWC na Slovensku už tento víkend!

FIM EWC na Slovensku už tento víkend!

Pretekársky okruh SLOVAKIA RING zažije tento víkend (22.-25.6.) jedno z najvýznamnejších športových podujatí roka: Majstrovstvá sveta vo vytrvalostných pretekoch motocyklov (FIM EWC) prichádzajú na Slovensko po prvýkrát v histórii.

Štartové pole podujatia 8h of SLOVAKIA RING pozostáva napokon z 30 pretekárskych strojov tried Formula EWC a Superstock. V najvyššej lige EWC uvidíme aj slovenský tím a stálicu tohto šampionátu: Maco Racing Team sedlá stroj značky Yamaha a o jazdecké povinnosti sa počas víkendu podelia Marko Jerman, Greg Junod a Anthony Dos Santos.

Slovák Jaro Černý s tímom LRP Poland plánuje zužitkovať znalosť domácej trate taktiež v najvyššej triede EWC. Kategória Superstock zažije u nás zároveň svoje veľké finále, v ktorom sa tri tímy pobijú o titul 2016-2017 FIM EWC Superstock World Cup.

V triede Superstock uvidíme tiež "juniorský" tím Maco Racing 2, ktorý majiteľ tímu Martin Kuzma postavil špeciálne pre túto príležitosť. Stroj Yamaha osedlajú Slováci Rado Dulík, Tomáš Svitok a taktiež David Ouředníček z Česka. Posledný domáci a rýdzo slovenský tím je Motomaxx Racing Team s jazdcami Vladimírom Ružom, Jurajom Knezovičom a Jakubom Jantulíkom. Trojica skúsených Slovákov osedlá stroj značky Kawasaki.

Spolu s nimi budú bojovať o cenné body a trofeje medzinárodné tímy s najlepšími svetovými jazdcami  disciplíny "endurance". Diváci majú príležitosť stretnúť sa so všetkými už tento piatok o 18:00 počas autogramiády na okruhu SLOVAKIA RING, priamo v uličke boxov (pit-lane).

Program EWC:

Štvrtok

10:00-12:00        Voľný tréning

15:00-16:30        Kvalifikačné tréningy

20:30-22:00        Nočný tréning

Piatok

10:30-12:00        Kvalifikačné tréningy

18:00                       Autogramiáda v pit-lane (ulička boxov)

Sobota

9:00-9:45             Warm-up

13:15                   Skúšobné kolá (sighting laps)

13:55                   Warm-up lap (formačné kolo)

14:00                     Štart pretekov

22:00                     Cieľ pretekov

22:10                     Pódium (odovzdávanie cien)

 

Ďalšie informácie a vstupenky nájdete na www.slovakiaring.sk

Po dohode s organizátorom sobotňajších Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov ENDURANCE (FIM EWC) na Slovakiaringu, Vás chceme opätovne upozorniť, že držitelia platnej licencie SMF 2017 majú vstup na prírodné tribúny a do depa zdarma.

Voľný vstup – pásku na ruku dostanete po predložení platnej licencie SMF na pokladni, ktorá bude označená logom SMF a FIM. Bude to prvá pokladna pri príjazde (nie hlavná pokladňa).Vstupenka je platná od piatka 23.6 do nedeľe 25.6. 2017 a zahŕňa vstup do paddoku a je platná pre podujatie FIM EWC ako aj nedeľné podujatie ALPE ADRIA.


 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok