Skoč na obsah Skoč na menu

MAXXIS MM SR EaR: V Skýcove najlepší Marek Haviar

MAXXIS MM SR EaR: V Skýcove najlepší Marek Haviar

Jazdcov Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v countrycrosse privítal tento víkend kvalitne pripravený areál v Skýcove. Druhé podujatie slovenského majstráku sa šlo na dobre známej trati. Po zranení sa na pretekoch zúčastnil aj Štefan Svitko, no víkend plný smoly na jeho konte znamenal absolútne víťazstvo Mareka Haviara. 

Organizátor pripravil na motokrosovej trati v Skýcove a jej okolí krásnu trať. Viacero nových úsekov prinieslo oživenie, navyše boli veľmi pekné, dojem trošku skazili staršie časti trate, ktoré boli viac rozbité. 
MM SR E1
V sobotu sa Štefan Svitko rozhodol zabojovať o ďalšie prvenstvo v tejto sezóne, no technika bola proti nemu. Ako uviedol na svojej fanpage: "Števovi v Skýcove štastie neprialo. Trápili ho samé technické problémy. Tvrdé tlmiče a zlomená zadná brzda,ktorá po rýchlej oprave prestala aj tak úplne brzdiť.", znamenali, že Štefan v sobotu finišoval až tretí celkovo aj vo svojej triede E1. Pred ním vynikajúco zajazdil Tomáš Zboran a triedu vyhral Marek Haviar. 
Celému seriálu po dvoch pretekoch kraľuje Miro Ševela s rovnakým počtom bodov, ako má druhý Marek Haviar. Po Skýcove sa na tretiu pozíciu dostal Tomáš Zboran. 
Marek Haviar: "Veľmi dobre nachystaná trať, naširoko vyčistená a vypáskovaná, no veľmi sa prášilo v sobotu. Prvú hodinu som sa trápil, lebo mi stvrdli ruky, ale po hodine som to rozjazdil a postupne som si zobral miesta, ktoré som v prvú hodinu stratil. Nakoniec som to dotiahol až na prvé miesto, čomu som bol veľmi rád. V nedeľu sa jazdilo v opačnom smere. Mal som konečne dobrý štart a šiel som druhý. Zobral som jazdca predomnou, no zasa mi stvrdli ruky a do toho pár chýb. Postupne to povolilo a na konci závodu som bol druhý, v triede prvý. Celkovo hodnotím víkend na výbornu, keďže sa mi podarilo zobrať aj absolútne prvenstvo. Musím poďakovať sponzorom, hlavne Jozefovi Haviarovi, ktorý mi vytvára podmienky, aby som mohol makať a dosahovať takéto výsledky. Nesmiem zabudnúť ani na najlepšieho mechanika Tomáša Sádeckého, ktorý sa mi stará o motorku, aby bola vždy pripravená na 100%."
V nedeľu Štefan odstúpil už úplne po hodine jazdy, kedy ho opäť trápili technické problémy. Prvenstvo patrilo v triede Haviarovi pred Zboranom a celkové víťazstvo za nedeľu si vyjazdil Miroslav Ševela. 
Na bedňu pre absolútne najrýchlejších pretekárov sa postavil najvyššie jazdec, ktorý reprezentuje aj náš web - Marek Haviar, za ním Miro Ševela a po fantastickom víkende si tretie miesto odniesol domov Tomáš Zboran. 
Tomáš Zboran: "Trať bola tentokrát super, musím povedať hneď na začiatok. Mne sa v Skýcove nikdy nejako extra nepáčilo, no tentokrát to bolo fakt super, čo sa týka trate, ale aj organizácie. Jazdilo sa mi fajn, v sobotu som ale robil menej chýb a bol som absolútne druhý, čo ma potešilo. V nedeľu som mal strach, že bude blato, čo mi moc nejde, ale našťastie nenapršalo moc a bol ideálny materiál. Už teraz sa teším na ďalšie preteky, čo bude endurko, tak uvidíme, či mi tie "európy" niečo dali."

MM SR E2
Po oba dni zvíťazil Petr Trávniček z Českej republiky. Na druhé miesto sa v sobotu dostal Zdeněk Gottvald, no keďže v nedeľu si nepripísal ani bod, druhé miesto v E2 patrilo Petrovi Balážovi pred Patrom Michalkom. 

MM SR E3
V E-trojke je zatiaľ bez straty bodu najrýchlejším Miroslav Ševela. Ďalším 50 bodovým víkendom si potvrdil dominanciu v MM SR E3. Druhým v Skýcove sa stal Martin Peterek pred Adamom Šipikalom.
Miro Ševela: "Preteky v Skýcove pre mňa dopadli lepšie, ako som očakával. V sobotu po menších technických problémoch, kedy som išiel dve kolá bez zadnej brzdy, tak som nakoniec bol tretí absolútne a triedu vyhral. Nedeľa bola ešte lepšia, od začiatku som chytil rýchle tempo a išlo sa mi dobre. V strede som dostal menšiu krízu, ale potom ma to prešlo a do konca som sa dostal z piateho miesta na prvé, čo bolo skvelé. Na novej motorke sa už cítim omnoho lepšie, čo je vidno aj na mojej jazde. Som rád, že som presedlal na KTM 450 EXC, je to pre mňa nová motivácia..."
MM SR Dorast
Dorastencov sa na štart postavilo 5. Dvaja z Bobbel Enduro Teamu: Tomáš Vanovčan a Rastislav Šteffek si rozdelili druhé resp. tretie miesto, keď ani jeden z nich nedokázal pokoriť víťaza víkendu Miroslava Ďurka.
MM SR Kadet
Spomedzi mladých kadetov bol po oba dni nedostihnuteľným Adrián Hoferica. Martin Giertl z BAMU Brezno sa snažil, no výsledok mu vydal iba na druhé miesto v sobotu aj v nedeľu. Na tretiu pozíciu sa prebojoval Tadeáš Valečko.
MM SR Veterán
Názov Veterán majú len v mene triedy, pretože na trati predvádzajú obdivuhodné výkony. Skúsenosti Martina Gottvalda a hlavne jeho rýchlosť ho priviezli opäť na prvé miesto pred Jozefom Marenčákom a Viktorom Vodanským. Martin by určite namútil veľa vody aj medzi jednotkármi a práve na túto tému som sa sním rozprával a takto mi odpovedal: “Pred sezónou som rozmýšľal, ktorá trieda bude vhodnejšia. Rozhodol som sa pre triedu veterán s tým, že budeme spolu so Zděnkom Cypriánom, Ivanom Černým a Jozefom Marenčákom poriadne závodiť. V Borskom to bolo tak a Ivan Černý mi poriadne dýchal na krk. Bohužiaľ v Skýcove už taká konkurencia nebola a ja som to mal o to jednoduchšie. Pravidelne na sebe makám jak kondične, tak jazdecky a pripravujem sa na Majstrovstvá Európy, ktorých sa zúčastňujem rovnako v triede Veterán a tento rok sa snažím obhájiť post Vicemajstra Európy v Endure z minulého roka.”

Superveterán
Vedúci pretekárv Superveteránoch Emil Čunderlík neštartoval v Skýcove a tak jeho miesto vynikajúco zaujal Dušan Čipka. Po oba dni si odniesol 25 bodov pred milovníkom rally Jánom Zaťkom a tretím Petrom Leskovjanským.
SP E1
Mladí rýchlici sú aj v triede SP E1. Superenduro špecialista Tomáš Hodas zvíťazil. V sobotu porazil Jara Galoviča a v nedeľu finišoval za Škultétym. Najvyššie sa však po sčítaní bodov za oba dni postavil Hodas pred Galovičom a Škultétym.
SP E2
Peter Kollár na Husqvarne hlásiaci sa k tímu Enduro Koperbent porazil o 5 bodov Denisa Štellera. Tretím najlepším za víkend sa v SP E-dvojke stal Braňo Hricko.
SP E3
E-trojku ovládol v Skýcove Čech Daniel Neumann. Zvíťazil pred domácim Mariánom Matejovom a Vladimírom Vlhom. 
Hobby 125
V kubatúre malých hobbíkov zvíťazil veľkým rozdielom Martin Smatana. O triedu lepší výsledok mu pripísal 50 bodov. Druhý finišoval Robert Kolčák a tretí Štefan Fúsik.
Hobby 250
V tejto triede vyhral Martin Baránek, ktorý určite ako baránek krotký nebol. V sobotu aj v nedeľu zvíťazil pred Patrom Melicherom a Marekom Stančíkom.
Hobby 4T
V najsilnejších hobbíkoch zaznamenal najrýchlejšie časy Peter Knapec, ktorý takto porazil aj domáceho Rudolfa Siklienka a tretieho Borisa Vlhu.
Ženy
V Skýcove štartovali aj dievčatá, ktoré sú z roka na rok lepšie a lepšie. Domáca Erika Gahérová, sestra vicemajsterky Európy Zuzany Gahérovej, predviedla výborné výsledky a bolo vidieť, že domáca trať jej veľmi svedčí. Druhé miesto získala Barbora Barborová (KTM) a tretia skončila Karin Hostinská:  “Trať bola pekná , jazdilo sa mi super, aj keď prvé 2 kolá ma strašne boleli ruky. Potom mi to prešlo a bolo  fajn. Ako som dojazdila, z ničoho nič ma začala bolieť noha, navrela mi zozadu kolena guľa a nemohla som poriadne ani kráčať, no napriek tomu som v nedeľu sadla opäť na motorku. Na štarte ma noha dosť bolela a aj počas preteku som bojovala s bolesťou.” 

Seriál MAXXIS MM SR v country crosse a endure pokračuje tretím podujatím 14. - 15. mája pekným endurkom v Lišove
Zdroj: countrycross.sk/T. Kremeník a motonews.sk/J.Gažo
Foto: Jaroslav Gažo a Marek Bača
Celú fotogalériu s ďalšími nádhernými fotkami nájdete na facebooku: www.facebook.com/MX.Hazard.Photography.
 

image012_2.jpgimage013_2.jpgimage007_2.jpgimage018_2.jpgimage002_2.jpg13055144_1172774006069142_8522217532740771222_o.jpg13055815_1172764636070079_369354068453084710_o.jpg13055930_1172775912735618_664925784424290417_o.jpg13063388_1172771499402726_7987644663332589684_o.jpgimage003_2.jpgimage005_2.jpgimage006_2.jpgimage008_2.jpgimage009_2.jpgimage011_2.jpgimage014_2.jpgimage016_2.jpgimage017_2.jpgDCM_3774.jpgDCM_3835.jpgDSC_0648.jpgDSC_0660.jpgDCM_3607.jpgDCM_3771.jpgDCM_3356.jpgDCM_3341.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok