Skoč na obsah Skoč na menu

Hellas Rally 2016: Svitko tretí

Hellas Rally 2016: Svitko tretí

Na Rally Dakar sa pretekári môžu pripravovať aj počas roka na podobných súťažiach. Jednou z nich je Hellas Rally, ktorá má za sebou dve etapy zo šiestich a v tomto ročníku figuruje na štartovnej listine až sedem Slovákov.

Určite najväčším želiezkom v ohni je Štefan Svitko. Táto rally je o niečo technickejšia ako Dakar a nakoľko Števo štartuje na dakarovej motorke, má to v technických úsekoch ťažšie. Po prvom dni Štefan figuroval na štvrtej priečke priebežného poradia. Dnes po náročnej etape sa posunul o priečku vyššie. 

Štefan Svitko: "Dnešná etapa bola dlhá a únavná. 220km sme išli skoro šesť hodín. Je to tu veľmi náročné na navigáciu. A trápim sa aj s veľkou motorkou, pretože je to technické a pomalé, prirovnal by som to skôr k enduru. Sú tu dvaja jazdci, ktorí na boli na Dakare v prvej 15ke, obaja aj dnes končili predo mnou. Majú výhodu že štartujú na enduro motorkách, ale snažím sa."
Ďalšími slovenskými želiezkami v ohni sú účastníci niekoľkých rally Ján Zaťko, Martin Benko či Anton Zboran. Sedem statočných dopĺňajú ešte Vladimír Obona, Peter Rečičár a Josef Král. V kategórii Elite jazdí iba Štefan Svitko a Ján Zaťko. Janko je po druhom súťažnom dni na 45. mieste a v triede Elite je šiesty. 
V triede M4 jazdí Josef Král, ktorý je po dnešku celkovo 91. a v triede siedmy. Peter Rečičár je po dvoch dňoch v kategórii M2 na 42. mieste. Zvyšná trojica pretekárov jazdí v triede M3. Najlepším z nich je Martin Beko. Ten je po dnešku na druhej pozcíi v M3 so stratou viac ako pol hodinu na prvého pretekára v jeho triede - Robertom Barbierim, ktorý je mimochodom celkovo štvrtý.  V tejto triede je Vladimír Oboňa piaty a Anton Zboran o priečku za ním. 
Do konca rally zostávajú ešte štyri dni. Držíme palce
svitko.jpg
zdroj: countrycross.sk
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok