Skoč na obsah Skoč na menu

ME enduro v Holandsku. M.Gottvald vicemajster Európy 2016

ME enduro v Holandsku. M.Gottvald vicemajster Európy 2016

V dňoch 28.-29.10.2016 sa v Harfsene v Holandsku uskutočnilo štvrté, záverečné podujatie tohtoročného európskeho enduro šampionátu. 
Na pieskovej rovinatej trati sa predstavilo i sedem jazdcov SMF, dvaja v juniorských triedach ( Tomáš Zboran, Jakub Zahustel), jeden senior (miroslav Ševela) a štyria v kategórii veterán ( Martin Gottvald, Radek Bohuslav, Vladimír Preis, Jozef Marenčák).

Už po prvom súťažnom dni boli v Holandsku korunovaní prví tohtoroční majstri Európy. Talian Maurizio Micheluz obhájil titul v seniorskej triede E3, nakoľko po piatku ho už nikto na vedúcej pozícii v triede E3 nemohol ohroziť, ako aj v kategórii žien, kde bola už po piatku jasnou víťazkou Jane Daniels z Veľkej Británie. V kat.veterán v piatko zvíťazil líder Sebastian Krywult z poľska, čím získal ďalšie body na zatiaľ druhého Martina Gottvalda ( český jazdec s lic. SMF). V absolútnom poradí v piatok dominoval len 20 ročný Brad Freeman z Veľkej Británie pred druhým Patrikom Markvartom a Jesperom Börjessonom zo Švédska. 

Prvý súťažný deň bol smolný hlavne pre našu trojicu veteránov Bohuslav, Preis, Marenčák pre ktorých sa prkaticky súťaž v piatok skončila. Radek Bohuslav na teste prerazil koleso a museol odstúpiť. Nakoľko trojica cestovala do holandska najmä pre súťaž národných tímov, odstúpením Radeka sa ich ambície na šampionáte skončili. Vo veteránoch štartoval ešte Martin Gottvald, ktorý pred Harfsenom strácal na vedúceho Krywulta len 3 body. Martin skončil v piatok tretí, čím strata na vedúceho Krywulta o niečo narástla. Z našich jazdcov najlepšie v piatok išiel mladý Tomáš Zboran, ktorý vo svojej triede Junior E1 skončil na 6.mieste. Jakub Zahustel pri svojej tohtoročnej premiére v juniorskej triede E2/E3 obsadil v piatok 14.miesto. Nedarilo sa Miroslavovi ševelovi, ktorý chytil na servise tresné minúty a v piatok obsadil v triede E2 16.miesto. Nedarilo sa však ani viac násobnemu majstrovi Európy Tomovi Sagarovi, ktorý pre technickú poruchu nedojazdil.

V sobota v absolútnom poradí opätovne triumfoval junior Brad Freeman pred Patrikom Markvartom a domácim Wesley Pittensom. Brad Freeman sa stal i konenčným majstrom Európy v absolútnom poradí a to i napriek tomu, že vo svojej triede Junior E2/E3 obsadil druhé miesto za novým majstrom Európy v tejto juniroskej triede Nicolasom Pellegrinellim. V basolútnom poradí strieborná priečkav sezóne 2016 patrí Jaromírovi Romančíkovi z ČR a bronzová spomínanému majstrovi Európy 2016 Nicolasovi Pellegrinellimu z Tlaianska.

V juniorskej triede E1 si i v sobotu vyjazdil prvenstvo český jazdec Patrik Markvart, ktorý získal i titul v tejto juniorskej triede, kde štartoval i náš Tomáš Zboran. Tomáš obsadil v konečom poradí pekné 5.miesto.  

V seniorskej triede E1 stačilo Guido Confortimu sobotňajšie tretie miesto na zisk tohtoročného titulu pred Jonathanom Rossom zo Švajčiarska. Skutočná dráma sa v sobotu odohrala v triede E2, kde síce obhajca titulu Tom Sagar  v piatok nedojazdil, ale nový líder triedy Jaromír Romančík v sobotu ráno nenaštartoval a bol penalizovaný. V sobotu skončil na 4.mieste čím startil vedúce postavenie a v hodnotení ME triedy E2 skončil na striebornej priečke. Majstrom Európy je v E2 Nemec Marco Neubert, Tom Sagar skončil na treťom mieste. Miroslaš Ševela skončil v ME E2 na 26.mieste.

V E3 sa majstrom Európy pre rok 2016 stal Maurizio Micheluz z Talianska, druhý skončil Rannar Uusna z Estónska a tretí Ondrej Hemplich z ČR. 

Medzi veteránmi i v sobotu prišiel do cieľa na prvom miest nový majster Európy Poliak Sabastian Krywult pred martinom Gottvaldom a Mika Paavolom z Fínska. Konečné poradie ME veterán prinieslo SMF najlepší výsledok, keď Martin Gottvald získal titul vicemajstra Európy za víťazom Krywultom. Druhým vicemajstrom Európy sa stal Peter Lenselink z Holandska.

V rámci finálového podujatia v Holandsku sa išiel i európyk šampionát národných družstiev. Víťazom národnej súťaže v seniorskej kategórii sa stal tím Veľkej Británie ored Českou republikou a domácim Holnadskom. Naši skončili na 8.mieste. 

Kompletné výsledky ME enduro 2016: http://www.fim-europe.eu/events/294

 

 

 
 

 

DSC_0287_2.jpgDSC_0288.JPGDSC_0298.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok