Skoč na obsah Skoč na menu

DAKAR 2017 odštartovaný!

DAKAR 2017 odštartovaný!

Každoročné šialenstvo pre benzínových maniakov DAKAR 2017 bol dnes v skorých ranných hodinách odštartovaný. V štartovom poli súťaže motocyklov, kde štartuje 144 jazdcov máme i my dve horúce želiezka v ohni a to Štefana Svitka a Ivana Jakeša. Dnešná prvá etapa odkrojí prvých 454 km z celkových 8 818 km dlejého Dakaru 2017, ktorý vedie cez tri Juho Americké krajiny Paraquay, Bolíviu a Argentínu.


Paraguaj sa stane už 29.tou krajinou, ktorú Dakar navštívi. Nebude to však jednoduchá návšteva, ako sľubuje športový riaditeľ Dakaru Marc Coma: "Tohtoročné etapy opäť dostatočne preveria fyzičku pretekárov, pretože 7 špeciálnych skúšok bude mať viac ako 400 km a jedna viac ako 500 km. Rally sa bude šesť dní odohrávať v nadmorskej výške viac ako 3000 metrov a náročnosť terénu bude stúpať od prvého kilometra až po deň odpočinku. Po tomto dni, samozrejme, bude náročnosť opäť stúpať a všetko sa rozhodne až v poslednej skúške Rio Cuarto."
Štart odysey je naplánovaný na 2. januára v meste Asunción, aby sa po šiestich etapách dostali do Bolívie na deň odpočinku v La Paz. Nasledujúcich šesť etáp bude pokračovať až do cieľa Dakaru 2017, ktorý je naplánovaný 14. januára v Buenos Aires. 

Ani na tomto ročníku nesmú chýbať top slovenskí zástupcovia:
Štefan Svitko (č.2) a Ivan Jakeš (č.20).

Števo dostal po minuloročnom osobnom aj slovenskom maxime číslo 2 hneď za Toby Price. Ivan bude štartovať s číslom 20. Vo veľmi náročnej konkurencii je hneď niekoľko pretekárov, ktorí by radi okúsili chuť víťazstva. Po dominancii minulý rok bude chcieť titul určite obhájiť Toby Price. Ricky Brabec alebo Joan Barreda Bort určite skúsia vyťažiť takisto maximum, aby priniesli víťazstvo značke Honda, Juan Pedrero Garcia Shercu, či Pablo Quintanilla Husqvarne. V top 20-tke pretekárov môže prekvapiť každý jeden.
Štefan Svitko sa postaví na štart ôsmeho Dakaru v jeho kariére. Števo v minulom ročníku vyhral jednu z etáp a Tobymu Priceovi neustále dýchal na chrbát. Štefan Svitko je teraz určite v neľahkej úlohe obhájiť minuloročné miesto, prípadne zaútočiť vyššie, no o tom rozhodne až dvanásť etáp v Južnej Amerike.
Ivan Jakeš štartuje už na svoj desiaty Dakar. Tento rok opäť sedlá KTM 450 Rally Replica, ktorú mu vyladil Dick Kvetňanský. Podľa jeho slov sa zamerali na priebeh krivky motora a prípravu motocykla sústredili hlavne na dobrý stav tlmičov, ktoré sú základom pre zdolávanie tisícov kilometrov. Ivan mieri najvyššie: "Urobím absolútne všetko pre to, aby to dopadlo čo najlepšie. Chcem vyhrať." Podriadil tomu celú svoju prípravu...
Po oslavách príchodu nového roku a úspešného absolvovania technickej a administratívnej prebierky sa včera v paraquajskom meste Asunción uskutočnilo predstavenie štartujúcich jazdcov. Na programe dnešného úvodného dňa je “ľahkých” 454 km, z čoho je iba 39 km ostrého špeciálu.
dakar_2017_trat_vga.jpg
 
 

571f3a5c64b1d7.27605196.pngsvitko.jpgjakes.jpgsvitko_1.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok