Skoč na obsah Skoč na menu

Dakar 2017: 10. etapa - Svitko druhý a výrazný skok vpred!

Dakar 2017: 10. etapa - Svitko druhý a výrazný skok vpred!

Desiata etapa na tohtoročnom Dakare bola konečne bez obmedzení, prerušení, či skracovaní. 449 kilometrov ostrej špeciálky náročnej na navigáciu malo tesne pred koncom Dakaru preveriť schopnosti navigátorov a prípadne miešať ešte poradím. Po predošlých dňoch sa však poradie utriaslo, no nič nie je nemožné.

Chyby v navigácii by sa dnes trestali minútami v celkovom hodnotení, čo môže mnohým pred koncom dvojtýždňového dobrodružstva značne uškodiť. Na ceste do mesta San Chuan museli pretekári prekonať 751 kilometrov. Z bohatého štartovného poľa zostali už len dve tretiny jazdcov (a to sa niektoré etapy nešli).
Zo začiatku etapy hneď poblúdil vedúci muž Sam Sunderland. Postupne sa k nemu pridali aj Quintanilla, Goncalves, Renet či Walkner. Do vedenia v etape sa tak dostali Ricky Brabec spolu s Francom Caimim. Ani rýchlik Barreda sa už nestíhal dostať na prvé miesto, ktoré medzičasom chytil pre seba Metge. Do začiatku neutralizácie ale zaznamenal najrýchlejší čas Ricky Brabec. Už to vyzeralo pre neho nádejne s ďalším etapovým víťazstvom, no Honda vypovedala službu. V cieli sa najskôr tešil z víťazstva v etape Metge pred Barredom a našim Štefanom Svitkom, ale po Metgeho penalizácii sa poradie zmenilo. Metge klesol až na 7.miesto a tak bolo dnešné poradie na bedni nasledovné: 1.Barreda Bord, 2. Svitko 3. Caimi (ARG)
Vynikajúci deň mal dnes Ondrej Klymciw. Výborná navigácia ho hneď od druhého WP postavila na 2. pozíciu a vo WP5 bol dokonca najrýchlejším mužom. Do druhej časti špeciálky ešte vstúpil ako druhý, no postupne začal strácať. Pred koncom padol na desiate miesto. Náš Štefan Svitko išiel na to z opačného konca. Kým sa zo začiatku motal okolo siedmeho miesta, vytrvalosť, rýchlosť a dobrá navigácia ho tlačili hore v hodnotení etapy. V jej cieli mu za dnešný výkon patrí druhé miesto. 

V celkovom poradí bol ešte včera Pablo Quintanilla druhý. Ten ale hneď na druhom WP poblúdil a nabral viac ako hodinovú stratu. Na kilometri číslo 400 ale zastavil a po závratoch hlavy si ho do opatery zobrali medici. Celkové druhé miesto za Britom Sunderlandom tak prenechal Walknerovi. Tretie miesto v celkovom poradí patrí po dnešku tiež KTM a v jej sedle Farres Guell. Štvrtý je Adrien Van Beveren na Yamahe a aj napriek hodinovej penalizácii sa už na piate miesto prepracoval Joan Barreda Bort na Honde. Ten stráca na vedúceho muža 53 minút. V celkovom poradí Štefan Svitko po dnešnom výbornom výkone figuruje už na desiatom mieste!

Podľa posledných ínformacii prišiel Štefan do cieľa dnešného náročného dňa dosť vyčerpaný a bol v starostlivosti lekárov, aby mohol absolvovať ešte 49km spojovačku do bivaku. Dúfajme, že je všetko v poriadku a zajtra budeme môcť Štefanovi drťaž palce v predposlednej 11.etape San Juan - Río Cuarto.
16002958_1185935668155494_4320611097332378074_n.jpg
11_etapa.png
Zdroj: FB. countrycross.sk, dakar.com
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok