Skoč na obsah Skoč na menu

Hellas Rally 2017: Svitko priebežne druhý!

Hellas Rally 2017: Svitko priebežne druhý!

Ak chcete dosiahnuť čo najlepší výsledok na náročnej súťaži, akou je rally Dakar, treba sa na ňu pripravovať počas celého roka. Štefan Svitko je toho živým príkladom, aby nestratil krok s konkurenciou, zúčastňuje sa rôznych rally. Momentálne súťaží na Hellas Rally 2017 v Grécku.

Števo je jedným z favoritov na víťazstvo, no nebude to mať jednoduché. Tretí muž tohtoročného ročníka rally Dakar Gerard Farres mu určite nedá vydýchnuť, takisto rýchly Ivan Cervantes, či Čech Onrej Klymciw.

V prvej etape Svitko hneď zvíťazil pred Farres Guellom. V druhej etape tak Števo štartoval z prvej pozície a po navigačnej chybe stratil určitý čas. Naopak Farres Guell mal vynikajúcu rýchlosť a dostal sa pred Števa s dostatočným náskokom. Vo včerajšej tretej etape ale zvíťazil opäť Štefan Svitko. Druhé miesto si Farres Guell nepustil, za Svitkom zaostal iba pár sekúnd, a tak Štefan zostáva v priebežnom poradí stále na druhom mieste. Na Farresa stráca 2 minúty a 19 sekúnd.

Štefan Svitko po tretej etape: "Dnešná etapa mala iba 44km, vyhral som ju o pár sekúnd pred Farresom. Bola plná voľných kameňov, ale bolo to zato pomalšie. V priebežnom hodnotení som zatiaľ na druhom mieste. Momentálne tu máme búrku, prší, tak uvidíme čo nám vymyslia na zajtra."

Števo si vynikajúco počínal  i vo včerajšej štvrtej etape, kedy opäť vyjazdil druhé miesto. 

Štefan Svitko po tretej etape: "Dnešná etapa merala 70km. Štartoval som prvý, ale na jedenástom kilometri som urobil navigačnú chybu. Kým som sa zorientoval tak ma dobehol Farres, ktorý za mnou štartoval dve minúty. Do cieľa sme si potom párkrát vymenili pozície a nakoniec prešli cieľom spolu, čomu odpovedá aj moja dnešná časová strata."

Súťaže sa zúčastnili aj ďalší Slováci. V celkovom poradí je Martin Benko po štyroch súťažných etapách na 20. pozícii, Ján Zaťko figuruje na 61. mieste, Vlado Oboňa 66. miesto, Richard Špánik 72. miesto, Anton Zobran 77. miesto, Martin Landl 93. miesto, Peter Rečičár 111. miesto, Jozef Oprchal 117. miesto.

Na pretekárov čakajú ešte dve etapy do konca podujatia.

Všetkým držíme palce!!!

 

Zdroj: countrycross.sk

 

svitko1_hellas_rally_grecko.jpgsvitko22_hellas_rally_grecko.jpgsvitko2__hellas_rally_grecko.jpgsvitko_hellas_rally_grecko.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok