Skoč na obsah Skoč na menu

Druhé podujatie ME enduro v Estónsku

Druhé podujatie ME enduro v Estónsku

Počas uplynulého víkendu pokračoval tohtoročný seriál ME v endure jednotlivcov druhým podujatím v estónskom Paikuse. Šampionátu sa zúčastnilo 154 jazdcov zo 17-tich krajín medzi ktorými štartovala i trojica slovenských jazdcov Tomáš Zboran, Marek Haviar a Thomas Hostinsky. Zo zdravotných dôvodov sa z podujatia museli ospravedlniť ďalší dvaja naši reprezentanti Jakub Zahustel a Katarína Juríčková.

V sobotu, v prvý súťažný deň, bolo na pieskovej trati v Paikuse takmer ideálne počsie pre enduro. Počasie bolo suché a nie príliš horúce, okolo 20 ° C. V noci trochu pršalo, ale ráno sa vyčasilo a tak na pieskovej trati veľmi rozhodovali technické schopnosti jazdcov. V sobotu v absolútnom poradí zvíťazil domáci jazdec Rannar Uusna (trieda Senior E3).
"Urobil som jednu malú chybu v enduro teste, ale inak som mal dobrý deň," povedal Uusna, ktorý po prvom podujatí ampionátu figuroval na piatom mieste.  Uusna v sobotu zvíťazil časom 42: 25,97 a bol o 3 sekundy rýchlejší ako druhý v celkovej klasifikácii - Matteo Pavoni z Talianska, ktorý tiež vyhral triedu Junior E1.Tretím v sobotňajšej celkovej klasifikácii a víťazom triedy juniorov do 20 rokov bol Joakim Grelsson zo Švédska - bol o 9 sekúnd pomalší ako Pavoni.

V nedeľu celkovo zvíťazil mladý taliansky jazdec Matteo Pavoni, ktorý vyhral i triedu Junior E1. "Dnes som mal veľmi dobrý deň. Nerobil som žiadne chyby a nemal žiadne technické problémy, " povedal v cieli  Pavoni. "Víťazstvo je fantastický pocit!".

Domáci víťaz prvého dňa, jazdec triedy Senior E3 Rannar Uusna už také šťastie v nedeľu nemal. KSkončil na piatom mieste vo svojej triede a v absolútnom poradí mu ro vyšlo až na 11.priečku. "V enduro teste som mal pád na takom mieste, kde by som to vôbec nečakal. Po dvoch pádoch v tomto teste som nemohol nájsť správny rytmus, "povedala Uusna. "Mal som ešte jeden pád, takže deň nebol tak dobrý. Aspoň včera som získal dobré body pre ME ".
A tak v nedeľu zvíťazil Pavoniho s časom 43: 30,6. Druhým najlepším výsledkom v celkovej klasifikácii mal finský jazdec Lari Jukola, ktorý bol druhý v triede Junior E1 a bol o 16 sekúnd pomalší ako Pavoni. Tretí najlepší čas patril Dennisovi Shroeterovi (Nemecko), ktorý tiež vyhral triedu Senior E3 a stratil 25 sekúnd od víťazného Pavoniho.

Našim trom zástupcom sa v Paikuse darilo v sobotu i v nedeľu takmer rovnako. Tomáš Zboran obsadil v tride junior E1 v sobotu i v nedeľu 9.miesto a do priebežného poradia ME si zapísal 14 bodov a po Estónsku je taktiež na 9.mieste. Marek Haviar  obsadil v triede senior E1 6. a 7.miesto a priebežne je na peknom 6.mieste, len 5 bodov za bronzovou priečkou. V triede senior E2 štartoval Thomas Hostinský, ktorý bol v sobotu 7-my a v nedeľu pre technické problémy 10-ty. Po dvoch podujatiach ME 2017 figuruje na 8.mieste.

Kompletné výsledky ME enduro Paikuse, Estónsko: http://www.fim-europe.eu/events/396

Nasledujúce, tretie podujatie tohto šampionátu sa uskutoční v Nemecku - Burg,  5.-6.augusta 2017 a záver tohtoročnej európskej enduro sezóny bude na Slovensku, v Gelnici 12.-14.10.2017. Súčasťou finálového trojdňového podujatia v Gelnici je i súťaž národných tímov.

Matteo_Pavoni_1.jpg


 

haviar_306.jpghostinsky2.jpgzboran_107.jpghostinsky_406.jpgmarek_depo.jpgzboran2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok