Skoč na obsah Skoč na menu

I. Jakeš pred záverečnou etapu Dakaru na fantastickom 4. mieste!


Ivan Jakeš je i po dnešnej predposlednej etape rely Dakar 2013 na fantastickom 4. mieste, s 10 minútovou stratou na tretieho Fariu. Ivan skončil v dnešnej etape na 7. mieste, zvíťazil domáci Lopez Contardo (CHL), pred Despresom (FRA) a Gonsalvesom (PRT).  Ivan bude mať zajtra poslednú šancu posunúť sa v celkovom poradí na medailové tretie miesto.

»»

Informácie z 11. etapy Dakaru od R. Mazákovej


11. etapa rely Dakar 2013 (16. 1. 2013) zaviedla jazdcov do bielych dún Fiambaly, ktorej sa obáva nejeden súťažiaci. Je to jedna z tých najťažších previerok techniky a navigačných skúseností. Navyše to bola jedenásta etapa a v bivaku sú unavení jazdci a nevyspatí mechanici. Aj napriek tomu, že sa organizátori všemožne snažia spríjemniť atmosféru, napätie pomaly stúpa. Pri výsledkových tabuliach...

»»

Po smutnej správe jedna radostná, Ivan Jakeš stále na 4. mieste!


Ivan Jakeš, posledný zástupca slovenského motocyklového športu na 35. ročníku rely Dakar je i dnešnej po 12. Etape Fiambalá – Copiapó na fantastickom 4. mieste, keď dnes došiel do cieľa na  .

»»

Smutná správa z Dakaru - Štefan Svitko pre zranenie dnes nanastupuje!


Smutnú správu sme obržali pred pár minútami z Fiambály, kde dnes ráno 6:03 štartovali motocyklisti na 12.etapu 35. ročníka rely Dakar. Štefan Svitko po včerajšom páde na úvod rýchlostnej skúšky dnes na štart nenastupuje. Rozhodol sa neodštartovať, nakoľko po včerajšku nie je v dobrom zdravotnom stave, má po tele podliatiny a narazené časti tela. Je to veľká škoda, avšak zdravie je prvoradé.

»»

Po 10. etape Jakeš na 4. mieste, Svitko postúpil na 7. miesto!


Desiata etapa rely Dakar viedla z Cordóby do La Rioji a na jej trase jazdci absolvovali 279 km rýchlostnej skúšky. Ivan Jakeš  sa i dnes držal na špici peletónu a v cieli je na 6. mieste, čím si udržal fantastické štvrté miesto v priebežnom poradí súťaže motocyklov. Štefan Svitko dorazil do La Rioji na 15. mieste čim sa posunul o jednu priečku a je na 7. mieste v súčte 10-tich etáp.

»»

Dnes na Dakare najdlhšia 9. etapa, Jakeš priebežne 4. a Svitko 8.miesto!


V dnešnej deviatej etape rely Dakar 2013 obsadil Ivan Jakeš  6. miesto a Štefan Svitko došiel do cieľa v meste Cordóba na 12. mieste. V priebežnom poradí patrí po dnešku Ivanovi fantastické 4. miesto a Štefan Svitko sa posunul  na 8. miesto.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok