Skoč na obsah Skoč na menu

Ivan Jakeš dnes na 3. mieste v 8. etape rely Dakar 2013!


Ivan Jakeš obsadil v dnešnej dnešnej ôsmej etape vynikajúce tretie miesto! K výraznej zmene na popredných miestach došlo na 118 km, kedy takmer všetci jazdci z čela peletónu zišli z trate a vydali sa iným smerom. Medzi týmito jazdcami bol i Štefan Svitko, ktorý bol na 9WP na 4. mieste. Vo výsledkoch dnešnej etapy figuruje Štefan zatiaľ na 58. mieste. Pred Ivanom skončil na druhom mieste Američan Cambell a zvíťazil Barreda Bord zo Španielska. Avšak potešujúca je správa, že obaja slovenskí jazdci sú v prvej desiatke. Ivan Jakeš na 6.mieste a Štefan Svitko na mieste č. 9.

»»

7. etapa: Svitko 9ty a Jakeš 13ty!


Siedmu etapu Calama – Salta dokončil Štefan Svitko na deviatom mieste so stratou 4 minúty a 6 sekúnd na dnešného víťaza Kurta Caselliho. Ivan Jakeš bol dnes v cieli na 13. mieste.  Po dnešku došlo k zmene na vedúcich miestach v priebežnom poradí. Stále vedie Pain pred druhým Lopezom a na tretie miesto sa posunul Casteu pred štvrtým Fariom a piatym Despresom. Štefan Svitko si udržal siedmu a Ivan pätnástu priečku!

»»

6. etapa - Svitko a Jakeš postupujú vpred!


V dnešnej dlhej a náročnej šiestej etape rely Dakar 2013 skončil Štefan Svitko na 12. mieste so stratou 8 minút a 56 sekúnd na víťaza Francisca Lopeza a Ivan Jakeš na mieste štrnástom. V priebežnom hodnotení súťaže motocyklistov sa Svitko posunul na ôsme miesto a Jakeš na 15. priečku.

Siedma etapa Calama - Salta: RS 220 km + 586 km / 534 km prejazd.

»»

5. etapa - Štefan Svitko 6. miesto, Ivan Jakeš 10. miesto!


Potešujúca správa pre slovenských motocyklových fanúšikov – v dnešnej etape, ktorá priviedla účastníkov rely z Peru do Chile, je Štefan Svitko v cieli na 6. mieste a Ivan Jakeš na 10. mieste. 
Zvíťazil Francúz Casteu pred tímovým kolegom Painom a tretí došiel Španiel Pedrero Garica.

»»

Dakar 2013 - francúzske trio na čele motocyklového peletónu


Dnes bola na programe 35. ročníka rely Dakar 2013 5. etapa z Nazcy do Arequipy. 718 km dlhú etapu najlepšie dnes zvládol kapitán tímu Husqvarna, Španiel Barrera Bord, ktorý zvíťazil pred dvojicou tímových kolegov z francúzska Pain a Casteu. Naša dvojica jazdcov dnes došla do cieľa v Arequipa v tesnom závese, keď Ivan Jakeš skončil na 20. mieste a 21 sekúnd za ním došiel na 21. mieste Štefan Svitko.

»»

Dakar po 3. etape: Svitko 9ty, Jakeš 17. miesto


V tretej etape rely Dakar 2013 skončil Štefan SVITKO na 12. mieste so stratou 8:58 min. na víťaza Francisca Lopeza. V priebežnom poradí  Štefan  výrazne poskočil a je už v prvej desiatke na 9. mieste! V dnešnom cieli sa výrazne posunul i Ivan Jakeš, ktorý bol dnes 14ty a po troch súťažných dňoch je už na 17. mieste medzi motocyklistami!

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok