32.4 C
Bratislava
sobota, 19. júna 2021

Antidoping

Antidoping – novinky

Všetky informácie od Slovenskej antidopingovej agentúry (SADA) ohľadne výživových doplnkoch, ktoré sme priebežne zverejňovali aj na našej stránke, nájde skompletizované na web stránke SADA.Výživové doplnky: https://antidoping.sk/vyzivove-doplnky/Nebezpečné výživové doplnky: https://antidoping.sk/nebezpecne-vyzivove-doplnky/

V sekcii Výživové doplnky sú zverejnené i dva nové články:

  • Tribulus terestris – veľmi často skloňovaný výživový doplnok s označením prírodný steroid, ktorý by mal zvyšovať endogénnu tvorbu testosterónu.
  • Spaľovače tukov – veľmi diskutabilná téma, v článku...

Nebezpečné výživové doplnky – SR9009

Slovenská antidopingová agentúra pripravila ďalšie zhrnutie niektorých výživových doplnkov, ktoré obsahujú zakázané látky. V nižšie uvedených 2 letákoch sú uvedené konkrétne príklady na SR9009, keďže ponuka týchto výrobkov je taktiež značne rozšírená.

Zdroj: https://antidoping.sk/

Nebezpečné výživové doplnky – Ostarín

Slovenská antidopingová agentúra pripravila ďalšie zhrnutie niektorých výživových doplnkov, ktoré obsahujú zakázané látky. V nižšie uvedených 3 letákoch sú uvedené konkrétne príklady na ostarín, keďže ponuka týchto výrobkov je značne rozšírená.

Zdroj: https://antidoping.sk/

Nebezpečné výživové doplnky – GW501516

Slovenská antidopingová agentúra pripravila ďalšie zhrnutie niektorých výživových doplnkov, ktoré obsahujú zakázané látky. V nižšie uvedených letákoch sú uvedené konkrétne príklady na GW501516

Zdroj: https://antidoping.sk/

Nebezpečné výživové doplnky – methyltioepistanol

Slovenská antidopingová agentúra SR pripravila ďalšie zhrnutie niektorých výživových doplnkov, ktoré obsahujú zakázané látky. V nižšie zverejnených letákoch sú uvedené konkrétne príklady na methyltioepistanol.

Zdroj: https://antidoping.sk/

Dôležité antidopingové materiály – kompletné zhrnutie

Podľa Zákona o športe, zodpovedné uznané národné športové zväzy a uznané národné športové organizácie na Slovensku majú povinnosť poskytovať vzdelávanie v oblasti antidopingu svojim členom. Antidopingová agentúra SR preto pripravila návrh dôležitých materiálov a textov, ktoré nájdete v tomto článku.

Svetový antidopingový kódex

Svetový antidopingový kódex (Kódex) je hlavnou štruktúrou antidopingového systému, ktorý stanovuje pravidlá, ktoré športovci musia dodržiavať. Cieľom Kódexu je chrániť práva čistých športovcov. Prijalo ho olympijské hnutie, ako aj športové zložky a antidopingové organizácie po celom svete. Je...

Nebezpečné výživové doplnky – ibutamoren

Slovenská antidopingová agentúra SR pripravila ďalšie zhrnutie niektorých výživových doplnkov, ktoré obsahujú zakázané látky. V nižšie zverejnených letákoch sú uvedené konkrétne príklady na ibutamoren.

Zdroj: https://antidoping.sk/

Projekt SADA – výživové doplnky 8 – aminokyseliny (2.časť)

Aj tento rok Slovenská antidopingová agetúra (SADA) pokračuje v edukácii rôznymi spôsobmi. Zámerom je opäť každý mesiac vydať článok o skupine výživových doplnkov. Na začiatok roka si SADA pripravila pokračovanie článku o aminokyselinách, v ktorom sa venuje už konkrétnym aminokyselinám a ich účinku na športový výkon. Najmä BCAA a L-karnitín u športovcov celkom rezonujú, takže nie je na škodu o nich niečo vedieť.

Článok o aminokyselinách nájdete tu

Zdroj: https://antidoping.sk/

Zneužívané látky

Slovenská antidopingová agentúra pripravila materiál "Rekreačné drogy po novom s nižšími sankciami", v ktorom sa dozviete o zmenách v novom Svetovom antidopingovom poriadku ohľadom spoločenských drog a ich sankciovania u športovcov. Celý článok nájdete tu

Nenašli ste všetky informácie?

Archívne články, predpisy, zápisy, ustanovenia, výsledky a galérie nájdete na staršej verzii web-stránky SMF.

jún 2021

PO
UT
ST
ŠT
PI
SO
NE
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Events for 5 jún
Events for 6 jún
Events for 11 jún
Events for 12 jún
Events for 13 jún
Events for 18 jún
Events for 19 jún
Events for 20 jún
Events for 25 jún
Events for 26 jún
Events for 27 jún
Events for 2 júl
Events for 3 júl
Events for 4 júl