Skoč na obsah Skoč na menu
MX podujatia v Ješkovej Vsi a Spišských Vlachoch sa prekladajú

MX podujatia v Ješkovej Vsi a Spišských Vlachoch sa prekladajú

V súvislosti s pokračujúcou pandémiou COVID-19 musela ŠK MX SMF upraviť i kalendáre seriálov regionálneho pohára v motokrose západ a východ (EAST CUP Slovakia). Úvodné podujatia týchto dvoch seriálov v Ješkovej Vsi (3.5.2020) a Spišských Vlachoch (10.5.2020) sa PREKLADAJÚ.

»»
Usmernenie MŠVVaŠ SR v súvislosti s ochorením COVID-19 pre oblasť športu

Usmernenie MŠVVaŠ SR v súvislosti s ochorením COVID-19 pre oblasť športu

V súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2 na základe prijatých opatrení a zákazov Ústredným krízový štábom a ÚVZ SR vydáva Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR nasledujúce usmernenie pre oblasť športu pre národné športové zväzy, národné športové organizácie, športové organizácie, samosprávne kraje, obce a prevádzkovateľov športovej infraštruktúry v tomto znení:

»»
MX OPEN Gbely preložené!

MX OPEN Gbely preložené!

Športová komisia MX SMF oznamuje, že na základe vývoja situácie s ochorením COVID-19 sa prekladá úvodné podujatie tohtoročného seriálu medzinárodných majstrovstiev SR v motokrose MX OPEN 2020 v Gbeloch, ktoré sa malo pôvodne uskutočniť 19.4.2020.

»»
Kalendár MXGP po radikálnych zmenách, zmeny aj v seriáloch ME EMX 2020

Kalendár MXGP po radikálnych zmenách, zmeny aj v seriáloch ME EMX 2020

Veľmi nepriaznivá situácia so šírením koronavírusového ochorenia má o. i. veľký vplyv na takmer všetky športové podujatia, motocyklový šport nevynímajúc. Radikálnymi zmenami prešiel i tohtoročný kalendár majstrovstiev sveta v motokrose MXGP 2020. Všetky aprílové a májové podujatia tohtoročnej svetovej motokrosovej sezóny boli preložené, alebo zrušené.

»»
Majstrovstvá sveta MXGP + ME EMX250, EMX2T Trentino preložené!

Majstrovstvá sveta MXGP + ME EMX250, EMX2T Trentino preložené!

FIM a promotér seriálu MXGP 2020 s poľutovaním oznamujú, že v dôsledku súčasnej situácie vo svete s koronavírusovým ochorením bude podujatie MXGP v talianskom Trentine, ktoré sa malo konať v dňoch 4.-5.4.2020, preložené na 18.-19.7.2020.

»»
Richard Šikyňa na MXGP vo Valkenswaarde nebodoval.

Richard Šikyňa na MXGP vo Valkenswaarde nebodoval.

Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta 2020 FIM MXGP v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli na víkend (7.-8.3.2020) do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia svetového šampionátu. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci za JD GUNNEX KTM RACING TEAM na motocykli KTM 250 SXF si v týchto pretekoch vyhral svoj diel smoly plným priehrštím. Akútne zdravotné problémy, ku ktorým sa v druhej jazde pridala aj „neposlušná“ motorka mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľné preteky a tak sa z Holandska vracia domov bez bodového zisku. Vďaka absencii bodov tak klesol v hodnotení seriálu z 19. na priebežnú 27. priečku.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok