Skoč na obsah Skoč na menu

Motokrosový šampionát odštartovala tradične Myjava

Motokrosový šampionát odštartovala tradične Myjava

Už tradične  medzinárdný šampionát SR v motokrose odštartoval na Myjave 1.mája 2015. Tento rok to už bol 49.ročník motokrosu na Myjave.

Napriek nižšiemu počtu štartujúcich jazdcov sa na trati Kamenný kopec bolo na čo dívať a to hlavne vo finálových jazdách spojených tried MX1, MX2, ale aj v triede MX4. Triedy MX junior a MX85 boli najviac poznačené nízkou účasťou jazdcov, nakoľko v Českej republike  na 1.mája 2015 Autoklub ČR zaradil do kalendára majstrovské podujatie juniorov v novej Pake. SMF sa od decembra snažila dohodnúť sa s črským partnerom na zmene tohot termínu a to i v zhľadom na dlhoročnú tradíciu prvomájového motokrosu na Myjave. Napriek prvotným prísľubom nedošlo zo strany ACCR k úprave kalendára a tak, bohužial, išli 1.mája šampionáty ako na Myjave tak i v Novej Pake. Po´dakovanie patrí organzátorovi šampionátu Slovakia motocross action klubu myjava, ktorý napriek uvedeným skutočnostiam pripravil pre priaznivcov motokrosu veľmi zaujímavé sviatočné podujatie .

V triede MX85 zvíťazil Samuel Struk pred Jakubom Leskovským a Márk Hárcsom (všetci SVK). Medzi juniormi si 50 bodov do seriálu odnieosl za víťazstvo Marián Struk za ktorých skončil Jarsolav Dubúczi a rastislav Horňáček. 

V triede MX2 obidve jazdy vyhral aj napriek bolestivému ramenu 17 ročný Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia.  Po druhom najrýchlejšom čase v kvalifikácii vo svojej triede v pretekoch nezaváhal, vyhral obidve jazdy a stal sa so ziskom 50 bodov celkovým víťazom. Druhá priečka a 44 bodov patrila Denisovi Polášovi a tretia českému jazdcovi Zdenékovi Kratochvílovi. 
V tr. MX1 na stupne víťazov vystúpili všetko čekí jazdci. Vyhral Marek Sukup pred druhým Martinom Žeravom (lic.SMF) a tretím Jiří Čepelákom. Najlepší slovenský jazdec Jakub hruška skončil na 5.mieste. 

Víťazstvo v triede MX4 (jazdci nad 40 rokov) si vybojoval Martin Žerava pre svojim krajanom Petrom Dokoupilom a bývalým úspešným slovenským reprezentantom v endure Ivanom Černým. V triede MX4 nad 50 rokov na najvyšší stupienok vystúpol ukrajinský jazdec Vladimir Zavadetskyy za ktorým skončil Bohumil Klanica z ČR a Dušan bibiš (SVK).

Po

 

724.jpg726.jpgikya_mmsr_myjava_2015_03.jpg725.jpgikya_mmsr_myjava_2015_01.jpg725.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok