Skoč na obsah Skoč na menu

VS Welding cup v sezóne 2016 bude podporovať motocrossovú mládež a zdravé súťaženie! Začíname už 10.4 v Liskovej!

VS Welding cup v sezóne 2016 bude podporovať motocrossovú mládež a zdravé súťaženie! Začíname už 10.4 v Liskovej!

Do Žilinského kraja zavíta prvé podujatie VS Welding cupu už túto nedeľu 10.4.2016, kde budú jazdci zbierať body Regionálneho pohára východ. Tešíme sa na Vás! 

Nie, nie je to klišé – bude sa konať a nie iba rozprávať. Po viac ako 5 ročných skúsenostiach promotéra ESX production (Europe Starts Supercross Tournament production, predtým ATV team) s organizovaním Regionálneho pohára východ, Slovenského pohára v motocrosse ale aj medzinárodného supercrossového turnaja, padlo rozhodnutie:„Slovensko potrebuje mladých talentovaných jazdcov – potrebuje si ich vychovať a až tak od nich očakávať skvelé medzinárodné úspechy. Kde inde by sa to malo stať, ak nie práce na regionálnych podujatiach? Dlho nás trápila výhovorka mladých talentov, že na jazdenie nemajú peniaze a preto po 2 úspešných sezónach zavesia jazdenie na klinec. Preto sme sa rozhodli konať.  vyhlásil pred štartom sezóny Marián Štefančin, promotér. 

„Na žiadnom z podujatí VS Welding cup nebudú musieť platiť štartovné detské kategórie. Navyše sme sa rozhodli, že zvyšovať latku je potrebné aj na tréningoch pod vedením skúsených trénerov. Keďže máme veľmi dobrú spoluprácu s Honzom Brabcom z Česka, rozhodli sme sa usporiadať sériu kempov, ktoré zaplatíme deťom aj hobby jazdcom štartujúcim na VS Wedling cupe s celoročnou licenciou. Sme presvedčení, že táto investícia bude prinášať ovocie.“pokračoval Marián Štefančin.  Tieto dobré správy pravdepodobne prilákajú na štart jazdcov nielen z východu, ale aj zo vzdialenejších kútov Slovenska, či zo zahraničia. Veď tomu tak bolo už aj v minulých sezónach bez výhod, aké im ponúka rok 2016. Marián Štefančin si myslí, že na nápor sú organizátori vo všetkých lokalitách pripravení:   „Nie je nič lepšie, ako súboje už v kvalifikácii a plná 40-miestna štartovacia rampa. Keďže všetci naši usporiadatelia sú skúsení organizátori, vôbec sa neobávam.“

Holeshot za 10 eur a vecné ceny za víťazstvo sú na VS welding cupoch už tradíciou – bude sa v nej pokračovať aj tento rok!

Za holeshot (pozn. red.: za prvú pozíciu v prvej zákrute po štarte) bude aj v sezóne 2016 dávať promotér ESX promotion odmenu najrýchlejšiemu jazdcovi po štarte vo výške 10 eur v každej finálovej jazde. Partner Nanoera a Motomix pribalia motokozmetiku a iné užitočné ceny k tomu. Na konci dňa si tak jazdec bude môcť odniesť 20 eur za holeshoty v oboch finálových jazdách a tašku s produktmi od spomínaných partnerov.  Ak sa mu podarí k tomu obsadiť aj pódiovú priečku, pribudne mu ešte pohár za víťazstvo, reklamné predmety od partnerov ako aj športový dres od reklamnej agentúry 3b a šiltovku od poromotéra. Podľa toho sa bude na ďalších podujatiach ľahko rozoznávať, kto sa umiestňuje v prvej trojke.

Mediálna podpora VS Welding cup bude opäť širšia

V minulých rokoch upútal VS Welding cup pozornosť viacerých médií a tematických portálov, preto sa aj v tomto roku môžete tešiť na profi fotografie od Maťa Hudáka, reportážne videá od New Line Pictures a tlačové správy od Radky Kovaľ Mazákovej. Moderátorská dvojica edície 2016 bude Jogi Semančík a Tomáš  Jimbo Platko. Mediálne výstupy z podujatí nájdete u mediálnych partnerov: countrycross.sk, Svet športu, Slovak-motorsport.sk, Mixmotor.sk, Bang.sk, Motoride.sk, Rally-sport, Rádio Košice, , Región press ako i na stránke SMF.

Všetky informácie o pretekoch VS Welding cup nájdete na webe: www.vsweldingcup.sk alebo na Facebookovej fun page: https://www.facebook.com/vsweldingcup2015/

Autor: Radka Kovaľ Mazáková

Video: Začiatok sezóny VS Welding cup 2015 v Liskovej: 


 


 

MX_Hniezdne_2015_by_Niki_Bang_32.jpgMX1_Popovicz_Lavo_Redaj_MX_Hniezdne_2015.jpgPlagat1_2016_Liskova.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok