Skoč na obsah Skoč na menu

Šenkvice cez víkend hostia európsky šampionát v motokrose

Šenkvice cez víkend hostia európsky šampionát v motokrose

Počas nastávajúceho víkendu sa už po tretí krát stane motokrosový areál v Šenkviciach dejiskom majstrovstiev Európy v motokrose triedy EMXOpen a mládežníckych tried EMX65 a EMX85.

Pre seniorskú triedu EMX Open je to tretie podujatie tohtoročného seriálu, pre triedy EMX65,EMX85 sa tu pôjde druhé podujatie severozápadnej zóny ME. 

Organizátor podujatia M-Cross Šenkvice mal posledné dni plné ruky práce, nakoľko prípravu sťažila búrka v stredu popoludní, ale teraz je už všetko pripravené privítať na šampionáte viac ako 99 jazdcov zo 16-tich krajín: Belgicko, Švédsko, Veľká Británia, Fínsko, Rusko, ČR, Dánsko, Nemecko, Švajčiarsko, Holandsko, Španielsko, Chorvátsko, Ukrajina, Slovinsko, Poľsko a samozrejme Slovensko.

Početnejšie zastúpenie bude mať Slovensko v seniorskej Open triede, kde sa predstaví až pätnásť našich jazdcov: Tomáš Šimko, Tomáš Kohút, Richard Šikyňa, Jakub Hruška, Michal Novocký, Peter Hudák, Šimon Jošt, Jakub Talaš, Jozef Posluch, Christofer Mudranince, Pavol Repčák, Jaroslav Antalič, Sebastian Tököly, Matúš Tomala, Patrik Jedinák. Pre zranenie sa v týchto dňoch odhlásil Denis Poláš. V tejto triede sú zaiste veľkými favoritmi známi českí jazdci Martin Michek, Peter Bartoš, Peter Michalec, prví traja jazdci ME EMXOpen 2015 ale veríme, že sa bude dariť i našim jazdcom medzi ktorými je i šiesty z minuloročných MS juniorov Richard Šikyňa. 

Slovenskí jazdci sa predstavia ešte v triede EMX85, kde štartuje trojica jazdcov Marek Nikolas, Jakub Popovicz a Krisztián Vincze-Dóka.

V sobotu sú na programe od 10,00 hod. voľné a merané tréningy, nedeľňajšie finálové jazdy štartujú o 12:30 hod. triedou EMX85. 

Pozývame všetkým priaznivcov motokrosu na toto vrcholné motokrosové podujatie SMF v sezóne 2016.

Vstupné na 1 deň je 5€.

 

senkvice_plagat_oficialny_2016.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok