Skoč na obsah Skoč na menu

Majstrovstvá Európy ITP EMX quadcross pokračovali vo Francúzsku

Majstrovstvá Európy ITP EMX quadcross pokračovali vo Francúzsku

V nedeľu 24.4.2016 pokračoval tohtoročný seriál ME v motokrose štvorkoliek druhým podujatím vo Francúzskom motokrosovom centre Castealnau de Lévis. Na šampionáte štartoval i slovenský jazdec Denis Vanko, ktorý obsadil 21.miesto. Zvíťazil domáci jazdec Adrin Mangieu.

Poveternostné podmienky boli dobré až do začiatku 1. finálovej jazdy, potom sa rozpútala silná búrka. Napriek množstvu vody, ktoré padli v priebehu oboch finálových jázd, trať zostala v prijateľných podmienkach, čo umožnilo podujatie dokončiť.

Prvé finále vyhral holandský jazdec  Mike Van Grinsven (WSP), pred druhým Adrianom Mangieuom z Francúzska (Yamaha) a tretím Lotyšom EdgarsMengelisom (Yamaha). Denis Vanko bol v cieli prvej jazdy na 18.mieste.
Druhé finále taktiež ovládol domáci Adrian Mangieu, druhý skončil Edgars Mengelis z Lotýšska a tretí Mike Van Grinsven z Holandska. Bohužiaľ, Denis druhú jazdu nedojazdil.

V súčte dvoch finálových jázd sa víťazom druhého podujatie ME EMX quad stal Adrian Mongieu(FRA), pred Holanďanom Van Grinsvenom a Lotyšom Mengelisom. Uvedení jazdci figurujú na pomyselných stupňoch víťazov v priebežnom poradí seriálu, avšak v trošku zmenenom poradí: 1.Edgards Mengelis (LAT), 2. Adrian Mangieu (FRA) a 3.Mike Van Grinsve (NED). Denis Vanko je po dvoch podujatiach európskeho šampionátu štvorkoliek na 31.mieste.

Podmienky počas druhej jazdy boli naozaj veľmi zlé a prakticky len vďaka transpondérom na motocykloch bolo možné rozoznať jazdcov a spracovať konečnú klasifikáciu.

Denis Vanko: "Tak na ME vo Francúsku sa moc nedarilo. Dráha perfektne pripravená lavice, dvojáky... v časovom tréningu som zajazdil 20. miesto, bola tam dosť silná konkurencia. Každú chvíľku menili harmonogram, nakoniec sa odjazdili závody v sobotu. V prvom závode som odštartoval 18. V druhom kole prvého závodu začalo pršať ako z krhly, behom dvoch kôl stála na dráhe voda, bol to dobrý závod až na to veľké blato. Prišiel som celý premočený, blatový a špinavý. Museli sme všetko umývať, chystať na druhý závod, všetko bolo špinavé. Prišiel som do čakačky o 2 minúty neskôr, tak na druhý závod ma nechceli už pustiť, aj ked druhí chalani sa im snažili vysvetľovať že sa všetko umývalo a nedalo sa to všetko stihnúť, tak druhý závod som neodštartoval, škoda tam by som zajazdil lepšie miesto. Nabudúce si budem na to dávať už pozor. Ďakujem za podporu všetkým mojím sponzorom, hlavne sponzorovi ADAM -STAV Zbehy, SMF a ostatným sponzorom. Ďakujem."

 

Seriál pokračuje už nastávajúci víkend 30.4.-1.5.2016 tretím podujatím v Holandsku.

 

 

Quad_France_2016_Vanko.jpgQuad_France_2016_Vanko_2.jpgQuad_France_2016_Vanko_3.jpgFRA_2016.jpgFRA2016_2.jpgFRA2016_3.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok