Skoč na obsah Skoč na menu

Úvodné podujatie MMSR v motokrose – MYJAVA 2016

Úvodné podujatie MMSR v motokrose – MYJAVA 2016

Netradične o týždeň neskôr ako bolo zvykom sa konalo úvodné podujatie slovenského motocrossového majstráku v sezóne 2016. Už 50-te výročie Myjavského motocrossu predvídalo kvalitný pretek, ktorý má za sebou dlhú históriu. 

Myjava privítala pretekárov v šiestich kategóriach: MX85, MXJunior, MX2, MXOpen, MX4 a MX4 – nad 50 rokov. Preteku sa zúčastnilo 85 pretekárov, ktorí zviedli na výbornej trati a za krásneho počasia veľmi pekné motokrosové súboje.

MX4:
Medzi pánmi pretekármi v pokročilom veku zvíťazil Martin Žerava, CZE (Suzuki), ktorý vyhral obe finálové jazdy a patril medzi tých najlepších aj v triede MXOpen, kde štartoval dodatočne, ako je už u neho zvykom. Druhé miesto patrilo Ivanovi Černému, SVK (KTM) a tretiu priečku obsadil Petr Dokoupil, CZE (Yamaha).

MX4 – nad 50 rokov:
V tejto kategórií štartujú tí najskúsenejší pretekári, ktorí dovŕšili hranicu 50+ rokov. Tu obe finálové jazdy vyhral Peter Pipich,SVK (Suzuki), druhý skončil Bohdan Ružička (Yamaha), a tretí Bohumil Klanica (Honda) - obaja CZE.

MX85:
Mladíci na 85-tkách nezaháľajú a snažia sa byť čo najlepší a najrýchlejší, podľa svojich vzorov. Triedu 85 vyhral Tomáš Pala,CZE (KTM), druhé miesto obsadil Márk Harcsa,SVK (KTM) a trojicu najlepších uzavrel ďalší český jazdec Radim Kraus (KTM).

MXJunior:
Juniori jazdia naozaj výborné časy, a tí najlepší sa dokonca priblížili k tým najlepším v triede MX2. Medzi juniormi si po prvenstvo prišiel Pavel Dvořáček,CZE (KTM), druhý skončil Jaroslav Antalič,SVK (KTM), tretí skončil Jaroslav Dubóczi,SVK (KTM).

MX2:
MX-dvojka patrí mladým, ale už poriadne ostrieľaným pretekárom. Najrýchlejším v tejto triede sa na Myjave stal Denis Poláš, SVK (KTM), ktorý vyhral obe rozjazdy a nedal tak nikomu šancu vziať mu body. Druhý skončil Šimon Jošt,SVK (Kawasaki) a trtie miesto v tejto triede si z Myjavy odniesol Pavol Repčák,SVK (KTM).

MXOpen:
Túto triedu plne na Myjave plne ivládli jazdci z poza Moravy. Prvé miesto obsadil Marek Sukup,CZE (KTM) pred druhým lídrom ME EMXOpne Petrom Bartošom,CZE (KTM) a tretím Petrom Michalecom, CZE (Honda). Najlepšie zo slovenských jazdcov sa umiestnil Jakub Hruška (Suzuki), ktorý obsadil v triede MXOpen – 5.miesto.

 

Organizátor mykavského motokrosu Slovakia motocross Action pri príležitosti osláv 50 rokov motokrosu na Myjave pripravili v predvečer motokrosového šampionátu stretnutie členov klubu, partnerov a hlavne víťazov myjavských motokrosov. Podujatie bolo naozaj veľmi peknou spominekou na bohatú športovú motokrosovú históriu na Myjave. Veľkým obohatením bolo i množtsvo fotografii premietaným v hoteli Štefánik, kde sa stretnutie uskutočnilo a hlavne veľmi pekne spracovaná nová fotodokumentačná publikácia mapujúca históriu klubu a myjavského motokrosu. Na stretnutí sa zúčastnili také osobnosti slovenského a československého motokrosu ako Jiří Stodúlka, Petr Kovář, Martin Žerava, Ervín Krajčovič st., Marián Duchoň, Ivan jakeš, Jozef Drozda, Vladimír Novák, Josef Brabec a samozrejme domáci Tomáš Bučenec a  Štefan Bučenec. Okem jazdcov sa na stretnutí zúčastnil i primátor hosťujúceho mesta Myjava Pavel Halabrín, ktorý odovzdal spolu so Štefanom Bučencom jednotlivým absolútnym víťazom spomienkovú plaketu.  

 

13147540_1183137995032743_3459192441337102436_o-e1462813655499.jpgMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_002.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_004.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_009.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_010.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_013.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_019.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_022.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_023.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_024.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_025.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_028.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_029.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_031.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_033.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_034.JPGMyjava_-_odovzdavanie_cien_MOTOCROS_035.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok